Niezależne media publiczne w Polsce nie istnieją

0

Jeżeli ktoś kiedykolwiek sądził, że media publiczne w Polsce są niezależne to chyba nie wie o czym mówi, ponieważ taka sytuacja jest praktycznie nie możliwa. Przecież to oczywiste, że media zarządzane są przez partię, która obecnie rządzi, chociaż o wyborze ich szefów decyduje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zatem sposób na media publiczne był prosty, wystarczyło mieć odpowiednich członków rady, żeby wybrani zostali odpowiedni ich szefowie. Nie mniej jednak dziennikarze starają się działać w mediach udając przy tym obiektywnych i rzetelnych. Niektórzy dziennikarze nawet nie próbują tego udawać. Ale od wielu lat widać, że polskie media nie są wolne od politycznych wpływów. Zawsze tak było i zawsze tak będzie, że rządzący mają delikatne wpływy na to, co dzieje się we wszystkich publicznych mediach w Polsce. Ale czym innym jest posiadanie takiego wpływu albo nawet przychylności dziennikarzy, a czym innym jest po prostu zmienianie całkowite publicznych mediów. I oby nigdy to nie nastąpiło, że w mediach publicznych będziemy oglądać tylko i wyłącznie jedną partię.

cyfraki.pl

W jaki sposób wzmocnić reklamę sklepu internetowego

0

Po przeczytaniu tych kilku rzeczy każdy kto prowadzi sklep internetowy uzyska wiedzę, która w dużym stopniu przybliżać go będzie do zwiększenia reklamy swojego własnego e-shopu. Warto pomyśleć o tym aby udzielać się na odpowiednio dobranych forach dyskusyjnych a także blogach branżowych. To świetna reklama. Wszyscy użytkownicy będą stawiać Ciebie w roli fachowca i osoby, która ma pojęcie o swoich produktach. Warto w tym przypadku wykazać się odpowiednią inicjatywą. To z pewnością duży krok do osiągniecia sukcesy reklamy w Internecie. W jaki sposób jeszcze wzmacniać swoje działanie w Internecie. Przede wszystkim należy zastanowić się nad social Media. W tych miejscach należy także się udzielać. Kolejna ważna technika, która może służyć jako znakomita reklama to z pewnością e-mail marketing. Warto przypominać swoim klientom o promocjach czy atrakcjach. Starać się zwiększać swoją bazę po to aby móc wysyłać ciekawe oferty do zwiększonej liczby osób.

2strony.pl/

Czy buty do biegania stanowią istotną przeszkodę?

0

Każdy kto już zdecyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z biegami, a nie ma za dużo funduszy, bo wszak jedynym kosztem jest zaopatrzenie się w odpowiedni strój oraz buty, zastanawia się nad tym czy buty tanie będą spełniały swoją funkcję, czy należy zainwestować lub poczekać i kupić coś droższego. Otóż wszystko zależy od tego na jakim podłożu zamierzamy biegać. Jeżeli mieszkamy na wsi lub mamy niedaleko do lasu lub innego miejsca, typu part, gdzie możemy biegać po ziemi, czyli stosunkowo miękkiej powierzchni, wówczas obuwie nie stanowi dla nas większego problemu. Problem zaczyna się robić jeżeli mieszkamy w mieście i nie mamy dostępu do miękkiej ziemi lub dróg z kamienia i pozostaje nam asfalt lub co gorsza beton. Wówczas już należałoby zaopatrzyć się w lepsze obuwie, które swoim profilem i układem będzie chroniło nasze stawy przy biegu po twardej nawierzchni. Zaleca się jednak mimo wszystko szukać takich miejsc, żeby nie biec non stop po twardym, bo zawsze, niezależnie od tego jakie buty kupimy, będziemy narażali swoje stawy na przeciążenia związane z ruchami jakie wykonujemy podczas biegania. Są osoby które wręcz preferują bieganie bez butów. Mają trochę racji, ponieważ nasza noga jest już swego rodzaju amortyzatorem, lecz zawsze może ona ulec kontuzji od spodu lub jakiemuś okaleczeniu i już dalej nie pobiegniemy. Buty pełniły i zawsze będą pełnić swoją funkcję ochronną, buty biegowe mają jeszcze inne, ale o tym w innym miejscu.

http://www.elegans.pl/

XXI wiek to czasy, w których prawie każdy może pochwalić się posiadaniem własnego samochodu, czy oznacza to koniec podróży autostopem?

0

Odpowiedź oczywiści brzmi nie. Autostopowicze nadal istnieją i mają się dobrze. Co więcej moda na takie podróże promowana jest na różnorodnych konkursach, organizowanych w całej Polsce. Do wyboru mamy zarówno konkursy dotyczące przejazdów na terenie naszego kraju jak i te zagraniczne. Uczestników nie zawsze interesuje nagroda, dla wielu taki konkurs to świetna przygoda i możliwość na zawarcie nowych ciekawych znajomości. Poza konkursowymi rywalizacjami ludzie podróżują autostopem z innych powodów. Niektórzy decydują się ze względów finansowych lub po prostu nie mają swojego środka transportu. Młodzi ludzie kierowani są chęcią poznawania świata. Takie wyjazdy popularne są wśród par, które niejednokrotnie pokonują w ten sposób ogromne dystanse i zwiedzają dalekie kraje. Żaden autostopowicz nie odbędzie swojej wycieczki jeśli kierowca nie zdecyduje się go ze sobą zabrać, kto najczęściej zatrzymuje się na widok tektury zapisanej nazwą miasta? Przede wszystkim byli autostopowicze, którzy sami pamiętają jak nieraz godzinami czekali nadjeżdżającego samochodu. Oprócz nich młodzi ludzie, chcący nawiązać znajomość, kierowcy tirów mających przed sobą długą samotną podróż lub osoby, które lubią rozmawiać. Autostop to ciekawy pomysł na wakacje, warto spróbować czasem czegoś innego i zamiast wyjeżdżać z zapakowanym po dach samochodem, zabrać mały plecak i wyruszyć w podróż w nieznane.

http://antycenzor.pl/

Siłownia – To coś więcej niż pasja

0

Treningi na siłowni stają się coraz bardziej popularną formą aktywności i dzięki temu coraz więcej ludzi prezentuje naprawdę dobrą sylwetkę w czasie wakacji nad morzem i na plaży przy wszystkich innych zbiornikach wodnych. Jeśli zastanawiamy się, czy siłownia może dać nam coś więcej niż tylko dobrą sylwetkę, to nawet nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak wiele możemy zyskać dzięki temu miejscu, do którego będziemy przychodzić zaledwie dwa, maksymalnie trzy razy w tygodniu. Otóż siłownia to sport, a jak wiadomo jeśli pojawia się sport, pojawia się u nas również lepsza kondycja, jeśli pojawia się coraz lepsza kondycja, z czasem sport zmienia się w naszych oczach i jest to nasza pasja. Jeśli siłownia zmieni się w naszą pasję, również możemy liczyć na to, że będzie to w pewnym sensie po kilku miesiącach już nasz regularny styl życia, bez którego nie będziemy sobie w stanie wyobrazić następnych miesięcy. Oczywiście lepsza kondycja, pozwoli nam z czasem na coraz większe i lepsze ciężary, więc zaczniemy być z siebie zadowoleni, że w końcu stajemy się silniejsi od swoich rówieśników i innych osób które nas otaczają. Pasja oczywiście ciągnie nas do stałych zmian i ulepszeń w swoim trybie życia, więc nie ma nic dziwnego w tym, że po pewnym czasie zacznie nas interesować dieta, dzięki której nasza sylwetka będzie coraz lepsza i będziemy coraz bardziej podobać się płci przeciwnej, więc na pewno wzrośnie nasza atrakcyjność, a razem z nią nasza pewność siebie. Kondycja i sport przekładają się również na to, że będziemy mieć więcej energii, zwłaszcza we wszystkie dni nietreningowe, więc będziemy starać się szukać zupełnie innych odskoczni na rozładowanie swojej energii, dzięki czemu może staniemy się o wiele bardziej kreatywni, zaczniemy zastanawiać się nad otworzeniem własnego interesu i z pewnością o wiele łatwiej będzie nam się prowadzić interesy nawet przez 10 godzin dziennie i o wiele łatwiej będziemy wstawać z samego rana, więc kto wie, może siłownia i sport przełoży się na nasze życie prywatne, biznesowe, kompletnie zmieni styl życia, motywacje i przede wszystkim priorytety życiowe. Często nam się wydaje, że siłownia może finalnie odciągać nas małymi krokami od życia towarzyskiego, lecz zastanówmy się nad tym, wyglądając nawet jak ludzie sukcesu, ludzie będą tak o nas myśleć, więc będą chcieli utrzymywać z nami kontakt i tutaj można śmiało powiedzieć, że lepsza sylwetka może jedynie nasze życie towarzyskie poprawić! Dlatego nie ma sensu zwlekać, najlepszym wyborem będzie zakup karnetu do najbliższej placówki!

http://bialamagia.pl/

Jak poradzić sobie z migreną?

0

Migrenę może wywołać dużo czynników. Od alkoholu, zmęczenia aż po stres. Nadejście bólu zwiastuje światłowstręt, nudności, czy nadwrażliwość na dźwięki. Jak jej zaradzić? Jakie sposoby są najskuteczniejsze? Migrena u każdego może zaczynać się inaczej. Jest wiele objawów, które ją zwiastują. Jednym zaczyna drgać powieka, u innych objawia się zaburzeniem wzroku, lub szumami w uszach. Po tych objawach następuje bardzo silny ból głowy, który jest pulsujący, który może przejść po kilku godzinach lub nawet kilku dniach. Najpierw, żeby poradzić sobie z migreną, należy rozpoznać wroga. Powodować ją może niehigieniczny tryb życia lub zła dieta, a także można ją odziedziczyć w spadku po krewnym. Przyczyn ataków jest bardzo wiele i dlatego ważne jest ustalenie, co je wywołuje, żeby w pełni można było z nią walczyć. Na bóle może też wpływać pogoda, a w szczególności zmiany ciśnienia. Każda obserwacja jest bardzo ważna, żeby w przyszłości wiedzieć, czego unikać, aby migreny się nie powtarzały. Jeżeli dopadła nas już migrena, to niestety musimy sobie uświadomić, że nie ma na nią lekarstwa, które zniweluje ją całkowicie. Można na ataki brać tabletki przeciwbólowe, ale najlepiej jest przeczekać zaciemnionym pomieszczeniu z zimnym kompresem na czole. Dobry też jest patent naszych babć co do okładania skroni plasterkami cytryny lub surowego ziemniaka. Zioła też mają bardzo dobry wpływ na pozbycie się uporczywego bólu. Napar z rumianku lub olejki aromatyczne. Bazyliowym olejkiem wystarczy skropić chusteczkę i wdychać, a z mięty pieprzowej nacierać skronie i kark. Jeżeli ból jest bardzo uporczywy i przez długi czas nie przechodzi, należy skontaktować się z lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu bólu. W terapii zwalczającej migrenę stosuje się takie zabiegi jak akupunktura, techniki relaksacyjne lub stymulowanie nerwów prądem obwodowym o małej częstotliwości. Istnieją też odpowiednie leki, które osłabiają migrenę. Często ich dobór odbywa się metodą prób i błędów, dlatego często pacjenci rezygnują i wybierają samoleczenie. Dlatego sukces w wyleczeniu często zależy od współpracy chorego z taką osobą, jak lekarz i od cierpliwości.

http://www.zareczona.pl/

Czy można zarobić na sprzedaży mieszkania?

0

Osoby, które zmuszone są pozbyć się swojego mieszkania i sprzedać je, często zastanawiają się nad tym, czy będą w stanie osiągnąć jakikolwiek zysk na takiej transakcji. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnej sytuacji i od tego, jaką wartość miało mieszkanie, kiedy je kupowaliśmy. Rynek nieruchomości jest bowiem bardzo zmienny i dynamiczny. Może się więc okazać, że od tamtej pory, ceny mieszkań w tej okolicy znacznie spadły lub też wzrosły. Poza tym, kluczową rolę odgrywa oczywiście lokalizacja oraz stan naszego sprzedawanego mieszkania. Niekiedy opłaca się dokonać niewielkiego remontu, zanim ogłosimy chęć sprzedaży mieszkania. W ten sposób można bowiem zażądać dużo wyższej ceny od potencjalnego kupca. Nie można jednak za bardzo przesadzać, w przypadku mieszkań, które mają już swoje lata. Najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie języka w agencji nieruchomości, która sprzedaje mieszkania na danym osiedlu i o podobnym wieku. Warto pamiętać o tym, żeby starać się negocjować ceny z potencjalnymi nabywcami.

http://www.blackbook.pl/

Podstawy prawidłowej pielęgnacji

0

Prawidłowa pielęgnacja skóry to proces wieloetapowy. Na początku najważniejsze jest odpowiednie oczyszczanie. To od niego zależy, czy zastosowanie później kosmetyki będą mogły w pełni spełniać swoją rolę. Dlatego tak ważne jest, by już na tym etapie nie popełniać żadnych błędów. Produkty do oczyszczania powinny być wiec tak dobrane, by faktycznie mogły one spełnić te wymogi. Muszą być dobrane zgodnie z potrzebami danego typu cery. Czyli inne sposoby oczyszczania stosuje się w przypadku cery tłustej a inne w przypadku cery suchej i wrażliwej. Tutaj ważne jest, by tego przestrzegać, gdyż nie da się unikać tego procesu, jeśli chcemy, by skora faktycznie wyglądała świeżo. Ważne jest dogłębne oczyszczanie skóry w przypadku cery tłustej. W procesie oczyszczania muszą być odblokowane pory i zaskórniki, by mnie tworzyły się pryszcze. Bez tego nie da się tego unikać, gdyż to właśnie zatkane pory są ich przyczyną. Dlatego podstawą jest zawsze dobre oczyszczanie, które pomaga unikać takich problemów ze skórą.

www.akademiatroskliwejmamy.pl

Jak wynająć mieszkanie?

0

Wynajem nieruchomości to doskonały biznes, ponieważ można na nim sporo zarobić. W szczególności wiedzą o tym osoby, które mają mieszkania w dużych miastach, w których znajduje się kilka wyższych uczelni i wiele różnych zakładów pracy. Wówczas z wynajmu takiego mieszkania można miesięcznie wyciągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Przede wszystkim, jeżeli chcemy wynająć nasze mieszkanie, powinniśmy zastanowić się, do kogo kierujemy swoją ofertę. Należy to również wyraźnie zaznaczyć w swoim ogłoszeniu. Jeżeli nie przeszkadzają nam studenci, doskonałym rozwiązaniem będzie rozwieszenie ogłoszeń na pobliskich wydziałach. Poza tym, warto pokusić się również o ogłoszenie w Internecie. Koniecznie pamiętajmy o zamieszczeniu zdjęć całego mieszkania, a także opiszmy po krótce warunki wynajmu, jakie oferujemy. Jeżeli zaś nie chcemy wynajmować mieszkania studentom, powinniśmy jasno określić to w naszym ogłoszeniu i skierować ofertę do par lub do rodzin. Z pewnością przyda się także rozwieszenie kilku ogłoszeń w okolicy.

http://www.flapjack.pl/

Kraków dla turystów

0

Jednym z najpiękniejszych miejsc do zwiedzania w Polsce jest oczywiście Kraków. Jest to jedno z niewielu miast w Polsce, które zachowało swój dawny klimat. Można godzinami snuć się wąskimi uliczkami centrum, zatrzymywać przy ciekawych zabytkach, chłonąc atmosferę miasta w maleńkich kafejkach, zwiedzać, słuchać i patrzeć. Tu wszystko wydaje się być w zasięgu ręki. Jest przyjazne i bliskie. Będąc w Krakowie koniecznie trzeba zacząć od Wawelu. Ten królewski zamek położony na wzgórzu jest obowiązkowym punktem, który trzeba zaliczyć. Królewskie komnaty, potem podziemia, w których kryją się królewskie groby, wreszcie dzwonnica z monumentalnym dzwonem, którego dźwięk słychać w ważnych dla Polaków chwilach. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie smok wawelski zamieszkujący nieodległą jaskinię. Kiedy zwiedzimy Wawel, spacerkiem powinniśmy udać się na Rynek Główny, na który dominuje pomnik wieszcza Adama Mickiewicza. Nieopodal mieszczą się średniowieczne Sukiennice, które do dzisiaj pełnią swoją handlową funkcję.

http://www.informacjanoclegowa.pl/

Przeczytaj też