Nasz tryb życia jest szybki – mało śpimy, mało się ruszamy, często źle się odżywiamy. Wszystko to niesie ze sobą poważne konsekwencje. Często sięgamy po gotowe dania, które pełne są niezdrowych tłuszczów i pustych kalorii. Większość z nich nie dostarcza nam w odpowiedniej dawce witamin ani potrzebnych organizmowi do prawidłowej pracy mikro i makro elementów. Niestety w niektórych przypadkach potrzeba lat, by niedobory ujawniły się i dopiero po jakimś czasie odczuwamy ich skutki.

Drętwienie nóg i rąk – jakie mogą być przyczyny?
Drętwienie kończyn to bardzo nieprzyjemny objaw, który należy skonsultować z lekarzem, zwłaszcza jeśli powtarza się stale. Przy jednorazowych skurczach możemy wziąć pod uwagę różne czynniki: przetrenowanie, co powinniśmy wziąć pod uwagę jeśli w ostatnim czasie dużo ćwiczyliśmy; stres i stosowanie używek. Niestety to błędne koło kiedy próbujemy złagodzić stres paleniem papierosów czy wypiciem alkoholu. Każda używka, nawet kawa, wypłukuje z naszego organizmu witaminy z grupy B, wapń i magnez. To właśnie te niedobory mogą stać się przyczyną drętwienia. Czasami wystarczy krótko suplementować witaminy i przez jakiś czas ograniczyć picie kawy, jednak w cięższych przypadkach lekarz może zalecić nam leki na receptę, takie jak na przykład zastrzyki z witaminami z grupy B.
Inną przyczyną mogą być poważniejsze schorzenia takie jak reumatyzm, zespół cieśni nadgarstka czy zespół kanału nerwu łokciowego. Ich leczenie dobiera lekarz po przeprowadzonych badaniach. Jednym z badań służących do diagnostyki jest elektromiografia, czyli badanie przewodnictwa nerwowego. Pozwoli ono ocenić czy impulsy są odpowiednio odbierane.

W przypadku objawów takich jak drętwienie nóg oraz rąk nie powinniśmy lekceważyć objawów. Często gdy nie zareagujemy na czas nasz stan zdrowia się pogorszy. Nie bójmy się porozmawiać o obawach z naszym lekarzem rodzinnym, ortopedą czy neurologiem. Warto także udać się do reumatologa, zwłaszcza jeśli w naszej rodzinie występują zwyrodnienia. Często to choroby dziedziczne, które obniżają komfort życia, ale dzięki odpowiedniemu leczeniu nie odczuwamy objawów.

http://www.med-online.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest scyntygrafia?
Następny artykułPotęga apiterapii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here