Półbuty męskie – jak kupić, żeby nie żałować?

Półbuty są z pewnością jednymi z najpopularniejszych typów męskich butów. Panowie noszą je właściwie przez cały rok, zarówno w bardziej oficjalnych, jak i codziennych sytuacjach. Zobacz, jak wybrać dobre półbuty męskie.

Półbuty męskie – jakie to buty?

Półbuty to obuwie, w jakim cholewka sięga maksymalnie do kostek. To rodzaj butów, które odkrywają kostkę, ale zakrywają palce i całą piętę. Są to buty kryte, sznurowane lub zapinane na rzepy, a czasami też wsuwane na stopę. W Polsce buty te były noszone już w średniowieczu. Bardzo eleganckie półbuty nazywane są często pantoflami.

Jak kupić dobre półbuty męskie?

  • Materiał wykonania – najlepsze półbuty męskie są produkowane ze skóry, ale skóra skórze nierówna. Skaj nie jest skórą – jest to tworzywo skóropodobne niemające żadnych zalet skóry, poza zbliżonym wyglądem. Najtrwalsze i najdroższe obuwie jest produkowane ze skóry licowej albo zwierząt egzotycznych. Półbuty ze skóry ekologicznej może i są dobrym rozwiązaniem dla osoby, która nie toleruje produktów pochodzenia zwierzęcego, ale nigdy nie będą tak trwałe, tak „oddychające” i tak wygodne, jak buty z naturalnej skóry. Skóra naturalna doskonale dopasowuje się do kształtu stopy, a dodatkowo pięknie się starzeje, więc nawet kilkuletnie skórzane półbuty męskie mogą wyglądać bardzo dobrze. Szeroką gamę modeli znajdziesz porównując półbuty męskie w 7BUTY.pl
  • Sposób zapinania/wiązania – najpopularniejsze są półbuty wiązane. Takie buty sprawdzają się przede wszystkim do garnituru albo do niego bardziej oficjalnych outfitów – np. połączone z koszulką, marynarką i jeansami.
  • Rodzaj podeszwy – podeszwa ma niebagatelne znacznie zarówno w przypadku komfortu noszenia danego obuwia, jak i jego trwałości. Podeszwa może być skórzana albo z tworzywa sztucznego. Jeśli jest wykonana z tworzywa, nie może być ono ani za twarde, ani za miękkie. Miękkie będzie się zbyt mocno zginać, natomiast twarde może pęknąć przy zginaniu stopy.
  • Marka i cena – nie ulega wątpliwości, że marka determinuje jakość obuwia. W sprzedaży są zarówno popularne i tanie półbuty męskie, jak i modele od znanych i cenionych producentów, ale oferowane w zdecydowanie wyższych cenach. W przypadku butów naprawdę warto dopłacić za markę. Marki premium zwykle produkują buty z lepszych materiałów, lepiej je profilują, a dodatkowo wykorzystują trwalsze materiały i przykładają większą wagę do szczegółów. Tanie obuwie jest produkowane masowo i często bardzo niewygodne. Skoro buty kosztują zaledwie 100 zł, to w większości przypadków nie można się po nich spodziewać zbyt wiele – ich poziom trwałości jest adekwatny do ceny.

Buty w wielu kręgach są traktowane jak wizytówka. Podobnie ma to miejsce w przypadku zegarków w branży finansowej i prawnej – bankierowi czy prawnikowi naprawdę nie przystoi nosić taniego zegarka, bo jest to traktowane jako swoiste faux pass. W niektórych sytuacjach podobnie mogą być traktowane tanie buty.

W środowisku biznesowym wymaga się od mężczyzn nienagannej prezencji, a obuwie jest jednym z elementów wizerunku. Znawcy obuwniczego świata przyznają, że tanie buty można poznać z daleka i na tej podstawie ocenić człowieka. Jeśli więc zależy Ci na dobrym wizerunku, to lepiej zainwestować w droższe obuwie. O dziwo droższe buty mogą być tak naprawdę tańsze, bo jeśli posłużą przez kilka lat, podczas których trzeba byłoby kupić kilka par tanich butów, to i tak ten zakup przyniesie oszczędność. Ponadto – im coś jest droższe, tym bardziej o to dbamy, więc oszczędność jest jeszcze większa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here