Przywykliśmy traktować pigwę jako roślinę ozdobną, ewentualnie przerabiamy jej owoce na soki i konfitury. Tymczasem pigwa jest szeroko wykorzystywana w kosmetyce naturalnej. Te niepozorne owoce mają magiczną moc.

Wyciśnięty z pigwy sok to naturalna odżywka do włosów. Sok z pigwy rozcieńczony wodą należy wcierać we włosy po ich umyciu. Ten prosty zabieg wzmacnia cebulki włosów i zapobiega łysieniu. Dodatkowo chroni końcówki przed rozdwajaniem. Po kilku takich zabiegach z pewnością zauważymy, że włosy nabrały blasku.

Pigwę docenią na pewno osoby borykające się z trądzikiem. Wystarczy kilka razy dziennie przecierać twarz naparem z pigwy, by w krótkim czasie zaobserwować wyraźną poprawę stanu cery. Jeszcze lepiej działa maseczka z pigwy. W najprostszej wersji wystarczy zetrzeć owoce na tarce i obłożyć nimi twarz na około dziesięć minut. Regularne nakładanie maseczki znacznie spowolni procesy starzenia się skóry, spłyci zmarszczki i poprawi ogólny wygląd skóry twarzy. Te cudowne właściwości zawdzięczamy zawartym w pigwie przeciwutleniaczom.

Nasiona można zalać gorącą wodą i poczekać aż wytworzy się śluz. Świetnie sprawdza się przy okładach na suche rany, swędzącą skórę, łagodzi podrażnienia brodawek u kobiet karmiących piersią. Bardzo dobrze nadaje się także do oczyszczania skóry ze skłonnością do łojotoku i trądziku. Warto o tym pamiętać planując wiosenny detoks w 5 krokach.

Pigwa ze względu na dużą zawartość błonnika, małą ilość kalorii oraz zdolności do oczyszczania organizmu z toksyn idealnie nadaje się dla osób, które marzą o tym, by zgubić kilka kilogramów. Jeśli dodamy do tego dużą zawartość witaminy A, B i E to odkryliśmy idealną receptę na zdrowie. Można o tym poczytać na portalu naturapluszdrowie.pl.

Pigwa świetnie sprawdza się w leczeniu górnych dróg oddechowych. W tym celu wykorzystuje się napar z tych owoców. Z kolei sok z pigwy jest nieoceniony w walce z nadciśnieniem i złym cholesterolem. Dzięki zdolności do obniżania jednego i drugiego pigwa idealnie sprawdza się w profilaktyce chorób serca.

Oprócz wspomnianych wcześniej witamin w pigwie znajdziemy także magnez, wapń, fosfor, potas i w mniejszej ilości cynk, selen i mangan. Jeśli zamiast owoców wolimy suplementy diety, minerały te można kupić w sklepie internetowym ekamedica24.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here