Zalety masażu dźwiękiem

Nie każdy lubi masaż tradycyjny. Dlatego ciekawym rozwiązaniem może okazać się masaż dźwiękiem. Stanowi on połączenie nowoczesnej wiedzy z zakresu fizyki i medycyny z tradycyjną wiedzą i kulturą oraz praktyką Dalekiego Wschodu. Zatem czym się charakteryzuje i dla kogo będzie idealny taki masaż?

Masaż dźwiękiem ma głównie działanie relaksujące. W porównaniu do tradycyjnego masażu manualnego kojące i wibrujące dźwięki zajmują też naszą głowę, dlatego też odsuwają od nas negatywne emocje. Terapia dźwiękiem przywraca harmonię, odpręża, rozluźnia i dodaje witalności. Masaż dźwiękiem wywodzi się z Tybetu. Natomiast w Europie rozpowszechnił go Peter Hess. Gongi i misy tybetańskie wydają zróżnicowane dźwięki o różnych walorach terapeutycznych, prowadząc do harmonii organizmu na wszystkich poziomach.

Masaż dźwiękiem ma unikatowe działanie – przywraca poczucie wewnętrznej stabilizacji, oddziałuje pozytywnie na krążenie, relaksuje mięśnie oraz pozwala na uwolnienie drzemiących w nas pokładów dobrej energii. Dźwięk nie tylko redukuje stres, ale też usuwa ból i pomaga na bezsenność. Każdy wydobyty dźwięk jest inny. Natomiast razem tworzą harmonię, która przenika do ciała i umysłu.

Dzięki temu masażowi wypoczywamy i szybciej się regenerujemy. Wielkim plusem tego rodzaju masaży jest to, że właściwie nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Mają wpływ na przemianę materii, poprawę krążenia, regulują sen i uwalniają od skurczów. Sprzyjają usuwaniu blokad w przepływie energii w organizmie.

Relaksacyjny masaż dźwiękiem całego ciała trwa zazwyczaj około godziny. Jednak można go wydłużyć lub skrócić – zależy to głównie od potrzeb oraz stanu zdrowia osoby masowanej. Zwykle pierwszy zabieg, który ma za zadanie oswojenie się osoby masowanej z dźwiękiem i jego wibracją powinien trwać około 40 minut. Masaż przeprowadzany jest w pozycji leżącej. Zabieg przebiega w następujący sposób: misy stawiane są w różnych miejscach na ciele, obok niego lub przemieszczane nad ciałem tak, aby poddać je harmonijnej wibracji. Brzmienie w specjalnych częstotliwościach wydobywane jest z mis za pomocą specjalnych, przystosowanych do tego pałeczek. Podczas zabiegu masażysta skupia swoje działania głównie na miejscach, w których zazwyczaj gromadzi się sporo napięć – są to szczególnie rejony pleców, lędźwiowy odcinek kręgosłupa oraz kark.

Masaż dźwiękiem ma szerokie zastosowanie. Mogą go stosować zarówno osoby zdrowe i chore. Nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Nie wykonuje się go jedynie u osób z rozrusznikiem serca. . W przypadku ciąży nie powinno się go stosować przez pierwsze trzy miesiące. Jest on wykorzystywany w odnowie biologicznej i kosmetyce, w pracy z dziećmi w przedszkolach i szkołach, w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Masaż dźwiękiem wspiera również konwencjonalne metody leczenia i pomaga w nawiązywaniu dobrej relacji lekarz – pacjent. Można go zastosować praktycznie w każdej dziedzinie życia prywatnego i zawodowego.

Źródło: https://quadrille.pl/spa/oferty/masaz-dzwiekiem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here