Jadalnia to niezwykle ważna strefa każdego domu, czy mieszkania. Stanowi przestrzeń w której spotykają się wszyscy domownicy, by wspólnie spożyć posiłki – śniadanie, obiad, kolację. W niej także organizujemy większe rodzinne spotkania. Musi być zatem odpowiednio zaplanowana.

1. Stół i krzesła. To zdecydowanie najważniejsze meble – niezależnie, czy jadalnia jest u nas osobnym pomieszczeniem, czy może jest częścią salonu. Jego zakup musimy bardzo rozsądnie przemyśleć. Odpowiedzmy sobie na pytania: ile osób powinno przy nim swobodnie siedzieć? Jak często spodziewamy się odwiedzin gości? Ciekawe propozycje stołów znajdziesz w sklepie Hoom. Tutaj zobaczysz fajną infografikę o tym jak wybrać rozmiar stołu do jadalni

2. Oświetlenie. Lampa wisząca centralnie nad stołem to od pewnego czasu jest must have każdej jadalnianej stylizacji. Warto poszukać lampy o niebanalnym kształcie. Doda ona oryginalności naszemu wnętrzu. Jeśli nasza strefa jadalniana jest usytuowana blisko ściany – możemy wykorzystać lampę ścienną do odpowiedniego oświetlenia stołu. 

3. Dodatki. Tak naprawdę to one tworzą ostateczny klimat wnętrza. Warto zainwestować w piękne serwetniki, żywe cięte, bądź doniczkowe kwiaty, świeczniki, klimatyczne i barwne lampiony, miękkie poduszki na krzesłach, pledy… Jednak pamiętaj, by nie przesadzić z ozdobieniem stołu i nigdy nie kupuj sztucznych kwiatów. O jego urodzie mają bowiem stanowić potrawy, które przyrządzicie w domowym zaciszu dla waszych bliskich!

Do wyboru masz kilkanaście różnych styli aranżacji wnętrz, co znacznie powiększa spektrum Twojego działania. Możesz postawić na prostotę stylu skandynawskiego,surowość stylu industrialnego czy też indyjskie intensywne kolory, afrykańskie klimaty, lata 70, a może współczesny look? Wszystko zależy od Twojego gustu. Dużo fajnych inspiracji znajdziesz również na Pintereście. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here