Końcówka roku to czas, kiedy zaczynamy rozglądać się za prezentami dla dzieci – zbliżają się przecież Mikołajki i Boże Narodzenie, a to oznacza zatłoczone sklepy, kolejki i ostatnie sztuki produktów. Nic dziwnego, że wielu z nas decyduje się na zakup prezentów przez internet. Jak jednak w oceanie możliwości wybrać zabawki, które nie tylko będą porządnie wykonane, ale również nauczą czegoś naszą pociechę? Oto 5 propozycji zabawek edukacyjnych, które z pewnością podbiją serce malucha!

1.     Dziecięcy keyboard

To świetny sposób na rozbudzenie w dziecku miłości do muzyki – mówi ekspert sklepu linkbaby.pl. – Bawiąc się keyboardem, maluch nauczy się rozpoznawać różne instrumenty i rytmy oraz tworzyć proste melodie. Będzie mógł je nagrywać oraz modyfikować, a dzięki rozbudowanej konsoli rozwinie także sprawność motoryczną.

2.     Warsztat do majsterkowania

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych – nic dziwnego, że lubią bawić się zabawkami, które przypominają sprzęty używane przez rodziców na co dzień. Warsztat małego majsterkowicza będzie świetnym pomysłem na prezent, zwłaszcza jeśli któreś z rodziców również lubi czasem coś zbudować lub naprawić. Dzięki temu dziecko nie tylko nauczy się nazw i zastosowań nowych urządzeń, ale również spędzi pożytecznie czas z mamą lub tatą.

3.     Gra planszowa

Świat gier planszowych już dawno wykroczył poza tradycyjnego chińczyka i warcaby. Dziś wybór jest naprawdę ogromny – od gier zręcznościowych, poprzez logiczne, aż do typowo edukacyjnych. Jeśli szukamy prezentu, który pozwoli całej rodzinie dobrze się bawić, a jednocześnie nauczy czegoś maluchy, gry planszowe sprawdzą się doskonale. Warto w nie zainwestować, zwłaszcza że często są bardzo uniwersalne – mogą się w nie bawić zarówno dzieci w wieku pięciu, jak i piętnastu lat.

4.     Kuchnia dla dzieci

Kuchnia dla dzieci to zabawka podobna w swoim przeznaczeniu do dziecięcego warsztatu. Pozwoli maluchowi naśladować dorosłych, a jednocześnie w prosty i przyjemny sposób nauczyć się nazw warzyw i owoców. Plastikową zabawkę łatwo można przenieść do prawdziwej kuchni, gdzie dziecko spędzi wesoło czas, podczas gry rodzic będzie przygotowywał posiłek.

5.     Klocki

Klocki – zarówne te drewniane, jak i plastikowe – to zabawka ponadczasowa – mówi ekspert linkbaby.pl. – Bawiły się nią nasze babcie, zapewne bawić się będą również wnuki. Klocki uczą dziecko myślenia przestrzennego i pozwalają wyzwolić kreatywność. Sprawdzą się w zarówno w zabawie wspólnej z rodzeństwem, jak i indywidualnej.

Kupując prezenty świąteczne, nie warto podejmować decyzji na ostatnią chwilę – zazwyczaj skutkuje to nieprzemyślanym wydatkiem. Jeśli mamy jeszcze trochę czasu, poświęćmy go na przejrzenie różnych ofert i wybranie zabawek, które zapewnią nie tylko mile spędzony czas, ale również przyczynią się do rozwoju naszego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here