Kiedy lato pozostało już tylko miłym wspomnieniem, a perspektywa ciepłej wiosny jest jeszcze odległa, niezwykle trudno nam utrzymać kondycję oraz formę wypracowaną w wakacje. A przecież chcielibyśmy powitać nowy sezon z uśmiechem oraz wspaniałą figurą. Jak to zrobić? Wystarczy wcielić w życie kilka zasad.

Odpowiednia dieta

Jesienią oraz zimą nasz organizm potrzebuje energii, by sprawnie funkcjonować oraz opierać się wirusom. Warto więc wzbogacić swoją dietę o różnorodne warzywa i owoce, które nie tylko pomogą budować odporność, ale także przysłużą się naszej figurze. Zwłaszcza, jeśli ograniczymy słodycze i napoje gazowane właśnie na rzecz zdrowych przekąsek. Włączmy do jadłospisu także źródła złożonych węglowodanów, które zapewnią nam energię w chłodne dni. Są to na przykład kasze, ryże, razowe pieczywo. Przydadzą się też białka (znajdziemy je w chudym mięsie i wędlinach oraz rybach) i zdrowe tłuszcze (orzechy i oliwa z oliwek). A jeśli skończą się nam pomysły na posiłki, pomocnym może okazać się catering dietetyczny, gdzie ułożymy dania odpowiednie dla naszej diety.

Regularne treningi

Chociaż pogoda za oknem nie zachęca do uprawiania sportu w terenie, regularne ćwiczenia są niezbędne, by utrzymać formę podczas chłodnych miesięcy. Wystarczy nam mata treningowa, rower stacjonarny czy niewielkie hantle, by w zaciszu domowym szlifować kondycję. Często zdarza się jednak, że brak nam motywacji do samodzielnych ćwiczeń. Rozwiązaniem jest wykupienie karnetu – na przykład na siłownię lub zajęcia fitness. Pomoże nam to zadbać o regularność treningów. Jeżeli nie dysponujemy potrzebną kwotą, rozwiązaniem będzie pierwsza darmowa pożyczka lub zgromadzone na koncie oszczędności. W końcu zdrowie przede wszystkim!

Grunt to dobry plan

Zarówno trening na siłowni, jak i indywidualne ćwiczenia, warto dobrze rozplanować – zwłaszcza jeśli mieliśmy dłuższą przerwę w trenowaniu. Warto więc nie stawiać sobie od razu wygórowanych celów, ale skupić się na mniejszych krokach, dzięki czemu szybciej osiągniemy satysfakcję i motywację do dalszych ćwiczeń. W profesjonalnych placówkach sportowych możemy liczyć na opiekę, którą roztoczy nad nami trener personalny. On dopasuje nam ćwiczenia, ilość powtórzeń i obciążenie, a także będzie razem z nami śledził postępy w drodze do wyznaczonego celu.

Chłodne jesienno – zimowe popołudnia i wieczory nie oznaczają konieczności siedzenia w domu przed telewizorem. Warto już teraz zadbać o swoją formę i kondycję, aby już w pierwsze ciepłe dni móc pochwalić się doskonałą figurą, a w ciągu zimy tryskać energią i humorem.

Źródło: Pozyczkomat.pl – pożyczki online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here