Bakteryjne zapalenie pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy powoduje jeden z kilkorgu typów bakterii, jakie w właściwych realiach są w pochwie. Pojawiają się nieprzyjemne objawy zainfekowania, jak np. upławy lub brzydki zapach z pochwy. W usuwaniu bakteryjnego zapalenia pochwy stosuje się środki przeciwgrzybicze. Terapię wspomogą domowe sposoby, np. stosowanie probiotyków ginekologicznych lub właściwego płynu do czystości intymnej.

Bakteryjne zapalenie pochwy – gdy do lekarza?

Bakteryjne zapalenie pochwy powoduje jeden z kilkorgu rodzajów bakterii, jakie w właściwych realiach są w pochwie. Lekarze nie do końca poznali etiologię wzrostu bakteryjnego zapalenia pochwy, jednak pewne rzeczy, jak np. niezabezpieczony kontakt seksualny lub zbytnie pamiętanie o higieny intymnej, podnoszą ryzyko zachorowania. Konsultacja w gabinecie medycznym jest niezbędna, jeśli pojawią się niepokojące objawy, jakie mogą sugerować wystąpienie chorób. Specjalną atencję należy zwrócić wówczas, gdy pojawiają się niepokojące objawy, jakie mogą sugerować wzrost bakteryjnego zapalenia pochwy u kobiet, jakie z takim zaburzeniem nigdy wcześniej nie miały styczności. Konsultacja u specjalisty umożliwia określić etiologię i zapewni dobre rozpoznanie objawów i objawów. Także panie, jakie wcześniej miały problemy z dolegliwościami pochwy, jednak tymże razem pojawiające się objawy są wolne od dawnych, powinny ograniczyć samoleczenie i łatwo dać się o pomoc do specjalisty.

waginoza czyli bakteryjne zapalenie pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy – diagnostyka

Diagnozowanie bakteryjnego zapalenia pochwy składać się może z kilku etapów. Istotny z nich to wywiad medyczny. Jest on konieczny, żeby lekarz mógł dowiedzieć się o możliwych infekcjach pochwy lub dolegliwościach wenerycznych przebytych w przeszłości. Drugi etap to badanie ginekologiczne. Specjalista wzrokowo ocenia narządy płciowe w poszukiwaniu objawów chorób pochwy. Następnie, w rękawiczkach, wprowadza do pochwy dwa palce, również uciskając drugą ręką brzuch kobiety. W ten sposób możliwe jest sprawdzenie wszelkich organów znajdujących się w okolicy miednicy z wiedzą o wykryciu jakichkolwiek chorób.

Bakteryjne zapalenie pochwy – leczenie

Leczenie grzybiczego zainfekowania pochwy obejmuje stosowanie środków w postaci doustnej, oraz także żeli i kosmetyków wykorzystywanych miejscowo. Współżycie seksualne najlepiej przełożyć do czasu ustąpienia ostrych objawów zapalenia. Jednym z często wykorzystywanych leków jest metronidazol – środek pod formą pigułek, przyjmowany doustnie dwa razy na dzień, przez 7 dni. Metronidazol może być również wykorzystywany miejscowo jako żel, który zaczyna się do pochwy przez okres od 5 do 7 dni. Podczas kuracji metronidazolem należy unikać spożywania alkoholu, który może skutkować problemy żołądkowe, nacisk brzucha lub mdłości. Klindamycyna to antybiotyk brany pod formą żelu stosowanego wewnątrz pochwy przez 7 dni. Krem z klindamycyną osłabia efektywność prezerwatyw zrobionych z lateksu, oraz wynik ten może się utrzymywać chociażby przez 5 dni po zaprzestaniu stosowania kremu. Farmakoterapię należy wykorzystywać zgodnie z zaleceniami specjalisty chociażby po ustąpieniu objawów. Za wczesne przerwanie leczenia zwiększa niebezpieczeństwo nawrotu choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here