Bransolety do zegarka – wybór odpowiedniego rodzaju

0
945

Zegarki na bransoletach cieszą się dużą popularnością. Dotyczy to zarówno zegarków męskich, jak i damskich. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim bransolety cechuje większa wygoda i wytrzymałość w porównaniu z tradycyjnymi paskami skórzanymi. Warto zatem wiedzieć jakie są rodzaje bransolet i czym kierować się przy wyborze tej konkretnej.

Wygodna i wytrzymałość

Jak wspomniano, bransolety do zegarka cechuje wygoda i wytrzymałość. Mała jest szansa, że zegarek zsunie się z nadgarstka. Dodatkowo bransolety w przeciwieństwie do skórzanych pasków nie przecierają się. Dzięki temu nie ma konieczności jej częstej wymiany. Raz kupiona bransoleta może służyć przez wiele lat. Podkreślić trzeba także to, że bransolety nie pochłaniają zapachów, a kontakt z wodą im nie szkodzi. A tak jest właśnie w przypadku skóry. Nie ma tu także problemu z odkształcaniem się czy odbarwianiem bransolety.

Materiał wykonania

Bransolety do zegarka wykonywane są z różnych materiałów. Co ciekawe, zegarek z bransoletą to dobry wybór dla alergików. Dostępne są bowiem modele produkowane hipoalergicznej stali szlachetnej oraz z tytanu. Bransolety z tych materiałów to także dobry wybór dla osób uprawiających sporty wodne. Stal szlachetna i tytan są bowiem odporne na korozję. Na rynku dostępne są także bransolety ze spieku ceramicznego. Są lekkie i odporne na zarysowania oraz działanie promieni UV. Cechuje je bardzo duża trwałość. Nawet po kilku latach wyglądają jak nowe.

Rodzaje bransolet do zegarków

Bransolety do zegarka różnią się swoim splotem. Wybór jest tu bardzo szeroki. W pierwszej kolejności wskazać można na bransolety z dużych ogniw. To najbardziej solidny i trwały splot. Przede wszystkim takie bransolety obecne są w męskich zegarach, a głównie w zegarkach sportowych. Drugim często spotykanym splotem jest splot z małych i mieszanych ogniw. Zwykle taki splot spotkać można w zegarkach modowych. Wynika to z faktu, iż małe i mieszane ogniwa mogą być ze sobą łączone na różne sposoby. Dzięki temu możliwe jest tworzenie ciekawych, eleganckich i przykuwających uwagę bransolet. Wspomnieć trzeba również o bransoletach typu mesh. Wykonywane są z drobnej plecionki. To dobra propozycja dla pań. Takie bransolety są subtelne i lekkie. Bransolety mesh cechuje dodatkowo duża wytrzymałość.

Pielęgnacja bransolet do zegarków

Mimo wytrzymałości i odporności, o bransolety należy zawsze właściwie dbać. Przede wszystkim bransoleta powinna być regularnie przemywana ciepłą wodą. Dzięki temu nie będą się na niej gromadzić bakterie i brud. Od czasu do czasu dobrze jest również dokładnie wyczyścić bransoletę za pomocą szczoteczki do zębów i mydła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here