Ogród jest bardzo ważnym elementem każdej posiadłości. Wiele osób wyrabia sobie zdanie na nasz temat, właśnie po zobaczeniu naszego ogrodu. Jeżeli posiadamy ogród, lecz jest on zaniedbany, trawy prawie nie ma lub nie jest regularnie koszona lub nawet w ogóle – każdy myśli o nas jak o leniach czy o ludziach pozbawionych twórczości. Kiedy zaś przechodni zobaczą kwieciste krzewy, byliny wieloletnie długo kwitnące i przeróżne drzewa – ich zdanie na nasz temat zdecydowanie jest przyjaźniejsze. Pewnie, że istnieją osoby, które jedynie będą zazdrościć nam naszego ogródka. Zazdrość nie należy do pozytywnych odczuć, ale nam jednak zrobi się przyjemniej wiedząc, że ktoś jest pod wrażeniem naszego ogrodu.

Jak należy obchodzić się z bylinami wieloletnimi długo kwitnącymi?

Byliny wieloletnie długo kwitnące, tak jak inne kwiaty ogrodowe, nie wymagają szczególnych warunków czy udogodnień. Należy jednak oczywiście o nie dbać, podcinając od czasu do czasu ich wysuszone pędy, czy też nawadniając je. Gospodarka wodna jest bardzo ważnym elementem w uprawie każdej rośliny. Nie należy za dużo dostarczać im wody, czyli nie trzeba robić tego codziennie. Zaś trzeba zwracać uwagę na pogodę, która panuje w naszej okolicy. Latem, podczas suszy, musimy szczególnie zadbać o nawodnienie naszych roślin. Najlepiej jest podlewać je wieczorami, kiedy nie ma za dużego upału. Jeżeli mieszkamy w dość mokrym miejscu, gdzie deszcz nas nigdy nie opuszcza – nie musimy w takim razie nawadniać roślin.

Jakie znamy gatunki bylin wieloletnich długo kwitnących?

Do bylin wieloletnich długo kwitnących możemy zaliczyć krwawnik pospolity. Zaczyna on kwitnąć w kwietniu, a swój żywot chwilowo kończy dopiero w październiku. Charakteryzuje się on swoimi głęboko powcinanymi, ciemnozielonymi liśćmioraz wyprostowanymi pędami, które zakończone są talerzykowatymi kwiatostanami o różniej barwie. Istnieje kilka podgatunków takiej rośliny i w zależności od tego jaki z nich zasadzimy możemy wyhodować ten kwiat w różnych kolorach, takich jak czerwony, biały, różowy, żółty oraz przepiękny koralowy. Innym przykładem bylina wieloletniego długo kwitnącego jest trzykrotka wirginijska. Jest to kwiat osiągający nawet 90 centymetrów wysokości. Jego kwiaty pojawiają się już w maju, a swoje kwitnięcie kończy się we wrześniu. Jest to specyficzny kwiat o kolorze niebieskim, który podczas chłodniejszych dni, zamyka swe pąki. Świetnie się nadaje na różnorakie rabaty, a wymaga ona żyznej gleby do rozrostu.

http://www.otoli.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here