Skakanie ze spadochronem to emocjonujący sposób na podniebną przygodę, która w pamięci pozostaje na długi czas. Aby skoczyć ze spadochronem, nie musimy jednak wcale decydować się na kosztowne kursy. Wystarczy, że zarezerwujemy dla siebie skok tandemowy. Możemy skorzystać z niego już za około 500 złotych!

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

Aby skoczyć ze spadochronem samodzielnie, musimy być to tego odpowiednio przygotowani. W tym celu należy wziąć udział w kursie spadochroniarskim, który kosztuje około 5000 złotych. Jednak po to, aby poczuć emocje zarezerwowane dla skoczków spadochronowych, wcale nie musimy płacić tak dużo. Alternatywnymi rozwiązaniem są skoki spadochronowe w tandemie, które odbywają się wraz z instruktorem.

W skokach tandemowych biorą udział dwie osoby – to tandem pilot, którym jest instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem, a także pasażer, który nie musi mieć żadnego przygotowania w tej dziedzinie. Razem spięci są uprzężą tandemową. Do skoków tego rodzaju stosuje się też większe spadochrony, które potrafią bezpiecznie utrzymać dwie osoby. Skok jest przy tym całkowicie bezpieczny – stosuje się spadochrony główne i zapasowe, które współpracują z automatami spadochronowymi.

Swobodne spadanie w powietrzu

Najbardziej emocjonującym momentem całego skoku tandemowego jest tak zwane swobodne spadanie. Termin ten odnosi się do spadania w powietrzu bez żadnych ograniczeń i następuje po wyskoku z samolotu i trwa aż do momentu otwarcia czaszy spadochronowej. Czas swobodnego spadania zależny jest od wysokości wyskoku – w przypadku 3000 metrów to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund. To wtedy adrenalina buzuje, ponieważ lecimy w kierunku ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę!

Gdy tandem doleci na wysokość około 1500 metrów nad ziemią, wówczas pilot otwiera spadochron. Następuje około 5-minutowe szybowanie, które kończy się miękkim lądowaniem na trawiastym lądowisku.

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Ceny skoków zależne są przede wszystkim od organizującego je ośrodka, od wysokości wyskoku, a także od wykupionych usług dodatkowych. Za skok z 3000 metrów przyjdzie nam zapłacić około 500-600 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów około 700-800 złotych. Możemy również wykupić usługę wideorejestracji – wtedy zapłacimy więcej o około 250 złotych, ale możemy uzyskać niesamowitą pamiątkę w postaci filmu i zdjęć. Ośrodki zajmujące się organizacją skoków także mają wiele promocji dla swoich klientów, dlatego możemy zapłacić jeszcze mniej.

Skok możemy wykupić jednak nie tylko dla siebie, ale również możemy podarować go komuś w prezencie. Wtedy najlepszym wyborem będzie voucher upominkowy, ponieważ wtedy obdarowana nim osoba będzie mogła samodzielnie wybrać dla siebie dogodny dla niej termin skoku. Voucher będzie kapitalnym pomysłem na urodziny, rocznicę, Dzień Chłopaka czy Dzień Ojca, możemy też podarować go na wieczór kawalerski czy z okazji ślubu.

Gdy chcesz także skoczyć w tandemie, nie czekaj, ale już teraz zarezerwuj skok dla siebie. Zrobisz to w ośrodku Skydive, który organizuje skoki na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim oraz Gliwicach. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: http://skokiwarszawa.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here