Zapalenie pęcherza w ciąży – czy to częsta dolegliwość?

Niestety tak. Kobiety na zapalenie pęcherza narażone są w ogóle znacznie bardziej niż mężczyźni, co wynika z ich fizjonomii. A w ciąży niestety wraz z uciskiem macicy na drogi moczowe i ze zmianami hormonalnymi, ryzyko to jeszcze bardziej wzrasta. Dlatego też kobieta, gdy tylko znajdzie w ciążę, powinna szczególnie zadbać o układ moczowy. A w tym bardzo pomocne są ćwiczenia wzmacniające całą miednicę oraz spożywanie owoców i ziół takich jak szałwia, lubczyk, skrzyp polny czy żurawina.

Kiedy w kolanach trzeszczy

Ciąża ze względu na ułożenie płodu bardzo często staje się też dla kobiety dużym obciążeniem fizycznym. Najboleśniej odczuwają to zdecydowanie nasze stawy. Jak sobie wtedy pomóc? Tu musimy pamiętać, że suplementy diety w ciąży wskazane nie są. Dlatego należy sięgnąć po metody naturalne, a więc włączyć do diety ryby, oliwę z oliwek, a także zimne nóżki przygotowywane w tradycyjny sposób. Taką dietą nie tylko zadbamy o swoje zdrowie, ale również o zdrowie naszego dziecka, które razem z nami będzie odżywiać się bardzo zdrowo.

Cukrzyca ciążowa

To powikłanie spędza sen z powiek wielu kobietom. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednia dieta jest wstanie wyeliminować ryzyko zarówno dla zdrowia kobiety, jak i jej dziecka. Ważne, by odrzucić z niej produkty o wysokim wskaźniku glikemicznym, jak ziemniaki. Zamiast nich można jeść bataty. Bataty – właściwości odżywcze i sposoby przyrządzania to temat na bardzo ciekawy artykuł. W skrócie można jednak powiedzieć, że je się je i pieczone i gotowe, a są one bogactwem witamin i karotenoidów, które chronią wzrok, serce czy trzustkę.

http://www.rezydencjastaromiejska.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProfilaktyka otyłości
Następny artykułProteinowe batony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here