prezent ślubny

W wyjątkowy dla nowożeńców dzień zadbajmy, żeby dostali równie wyjątkowy upominek. Pomijając prezenty związane z ich zainteresowaniami, na rynku mamy spory wybór tych uniwersalnych, które sprawdzą się bez względu na to, komu je wręczymy. Taka jest na przykład ręcznie malowana porcelana lub inny sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu. Taki prezent na wesele może być o wiele lepszym pomysłem niż klasyczny bukiet kwiatów z kopertą. Najważniejsze jest jednak to, by oddawał nasze szczere intencje i był obiektem miłych wspomnień z tego niepowtarzalnego dnia.

Co na prezent ślubny zamiast kwiatków?

Przyjęło się, że świetnym upominkiem w dniu ślubu jest bukiet kwiatów. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, że każdy z zaproszonych gości przynosi jako prezent na wesele kwiaty. Trudno sobie nawet uzmysłowić, o jakiej ilości bukietów mówimy i ile zajmą one miejsca. A z racji tego, że dobrze wykonany bukiet na prezent ślubny swoje kosztuje, to warto rozważyć zakup jakiegoś małego upominku z dedykowanym napisem. W cenie eleganckiego bukietu spokojnie kupimy zestaw ręcznie malowanej porcelany, który będzie nie tylko piękną ozdobą gospodarstwa domowego, ale także czymś do codziennego użytku.

Prezent ślubny do 100 zł

Nie każdy może sobie pozwolić na drogi prezent na wesele. Cennego upominku nie musimy też kupować dla dalszej rodziny lub na ślub naszych znajomych. W cenie do 100 zł oprócz bukietu kwiatów można kupić wiele ciekawych rzeczy do gospodarstwa domowego i nie tylko. Może to być zestaw pościeli, para śmiesznych koszulek lub też jakaś ciekawa ozdoba. Dużą popularnością, jeśli chodzi o prezent ślubny, cieszą się zestawy kubków ze ślubnymi napisami. I o ile za zestaw porcelany trzeba zapłacić o wiele więcej, tak personalizowane kubki powinny się zmieścić w ustalonym limicie. W dodatku będzie to prezent wyjątkowy, ponieważ często można się spotkać z porcelaną ręcznie malowaną, co gwarantuje niepowtarzalność podarunku.

Jak zapakować prezent na wesele?

Kupno prezentu ślubnego to jednak nie wszystko. Ów trzeba bowiem odpowiednio zapakować, co może nastręczyć takiego samego problemu, jak sam wybór. W końcu nie dysponujemy zwykle odpowiednimi opakowaniami, a zakup takowego wiąże się zwykle z dużym arkuszem, który może nam się więcej nie przydać. Do tego należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie delikatnych prezentów, dzięki czemu dotrą w całości nie tylko na wesele, ale również do domu nowożeńców. Należy więc zadbać o eleganckie opakowanie i odpowiednią technikę pakowania, aby prezent wyglądał naprawdę gustownie.

Kiedy wręczyć prezent ślubny?

Sytuacji do wręczenia prezentu jest wiele, i wszystko zależy od tego, jak duży podarunek mamy zamiar wręczyć. Małe prezenty ślubne, takie jak bukiety kwiatów, ceramikę, czy też koperty z pieniędzmi wręcza się zwykle podczas składania życzeń parze młodej, nieważne czy odbywa się to przed kościołem, czy już na sali weselnej. W każdym razie nie należy wręczać upominków przed ślubem, nawet wtedy, gdy nasz prezent jest sporych rozmiarów. Wtedy warto umówić się z nowożeńcami i wręczyć podarunek do kilku dni po całej ślubnej uroczystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here