Co oznacza emotka?

Emotki, emotikony – te słowa coraz częściej pojawiają się w naszym codziennym języku. Warto znać ich znaczenie, gdyż takimi słowami operują już nie tylko dzieci i nastolatki biegle obsługujące sprzęty elektroniczne, ale i dojrzałe osoby. Co oznacza emotka? Oto odpowiedź.

1. Emotka
Emotka to układ znaków, liter lub cyfr, które znajdują się na klawiaturze naszego komputera lub telefonu komórkowego, które ułożone w określony sposób symbolizują określone emocje, odczucia lub nastrój. Np. emotka: „:-)” to popularny uśmiech, „:-(” – ta z kolei oznacza smutną minę, a ta emotka: „:-[” wskazuje na to, iż jesteśmy bardzo źli, „>:D” – określa szczęście, „:O” – wskazuje na strach, zdziwienie, szok i zaskoczenie, a „:x” podkreśla, iż zamykamy usta (np. w danej sprawie) lub nie chcemy czegoś powiedzieć. W wielu telefonach komórkowych i komputerach w komunikatorach społecznościowych istnieją już listy z gotowymi emotkami, które można stosować w smsach czy w mailach.

2. Czy warto posługiwać się emotkami?
Takie obrazki ułatwiają komunikację smsową, czy mailową i nadają jej luźniejszego i bardziej przyjaznego charakteru. Emotkami posługuje się społeczeństwo coraz częściej i chętniej. Można je spotkać w wielu reklamach oraz jako podpisy zdjęć w internecie. Warto poznać przynajmniej kilka podstawowych emotek, które usprawnią i umilą komunikację z bliskimi przyjaciółmi, znajomymi czy z rodziną. Emotki rozwijają się i z każdym rokiem przybywa nowych”buziek” wskazujących na dane uczuci lub nastroje.

http://www.odzyskajdzien.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here