Wciąż odrastające na ciele włoski i konieczność nieustającej depilacji może sfrustrować i znudzić nawet najwytrwalszą z nas. Istnieją jednak sposoby depilacji, które skutecznie i trwale usuną nawet najbardziej niesforne owłosienie, a konieczność używania maszynki czy plastrów z wosku odejdzie w zapomnienie. W artykule przyjrzymy się z bliska depilacji laserowej, która dzięki zastosowaniu nowoczesnych sprzętów zyskuje popularność wśród coraz większej rzeszy klientek i klientów.
Konsultacje dermatologiczne przed zabiegiem
Korzystanie z laserowego usuwania owłosienia nie jest dla każdego. Promień lasera może być szkodliwy dla skóry wrażliwej lub chorobowo zmienionej, należy zatem przed zabiegiem depilacji laserowej poddać się konsultacji dermatologicznej. Zabieg depilacji laserowej poprzedza wywiad lekarski przeprowadzony przez dermatologa bądź wykwalifikowanego kosmetologa. Podczas takiej konsultacji ocenia się stan skóry oraz włosów jak i typ skóry. Na podstawie uzyskanych wyników specjalista dobiera parametry wiązki lasera, która zostanie zastosowana na skórze pacjenta w celu usunięcia owłosienia. Aby przystąpić do właściwego zabiegu konieczne jest przeprowadzenie próby lasera na skórze. Jeśli test wypadnie pozytywnie można przystąpić do depilacji.
Przebieg depilacji laserowej
Zabieg usuwania owłosienia za pomocą lasera polega na naświetlaniu wybranych partii ciała wiązką światła. Czas zabiegu zależy od powierzchni ciała, która zostaje poddawana naświetlaniu i waha się od kilkunastu minut nawet do kilku godzin. Zastosowana wiązka lasera wnika w głębokie warstwy skóry i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Energia pochodząca z lasera jest pochłaniana przez barwnik znajdujący się we włosie. Następnie energia ta zamieniana jest w energię cieplną niszcząc nieodwracalnie cebulkę włosa. Skuteczność zabiegu zależy od mocy wiązki lasera oraz od czasu trwania impulsu świetlnego, te natomiast dobierane są na podstawie badań skóry i włosów pacjenta. Depilacja laserowa jest bezinwazyjną i całkowicie bezpieczną metodą usuwania zbędnego owłosienia.
Depilacja tylko w dobrym salonie kosmetycznym lub dermatologicznym
Zastosowanie nieprawidłowego natężenia światła lasera czy korzystanie ze sprzętu dalece odbiegającego od współczesnych norm może skutkować poważnymi konsekwencjami. Uszkodzenie skóry czy jej pigmentu może mieć nieodwracalne skutki, więc decydując się na zabieg depilacji laserowej najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego i zaufanego gabinetu kosmetycznego lub dermatologicznego. Jednym z takich gabinetów jest salon Medistica. Ten profesjonalny gabinet znajduje się w mieście Kraków, gdzie doświadczeni i zaufani specjaliści na co dzień dbają o pacjentów i starają się pomóc w walce z niedoskonałościami naszego ciała. Nowoczesne sprzęty i sprawdzone zabiegi oferowane w gabinecie Medistica są gwarancją najwyższej jakości usług z zakresu dermatologii estetycznej czy modelowania sylwetki. Wspomniane cechy gabinetu są doskonałym zapewnieniem otrzymania usług z zakresu depilacji laserowej na najwyższym poziomie.
Urządzenia wykorzystywane do laserowej depilacji skóry
Depilacja laserowa wykorzystuje niszczące działanie wiązki świetlnej pochodzącej ze specjalistycznego lasera. Na rynku spotkać można kilka laserów dermatologicznych dlatego wyróżnia się różne rodzaje zabiegów laserowych usuwania owłosienia ze skóry. Fotodepilacja wykonywana jest za pomocą laserów diodowych oraz laserów aleksandrytowych. Proces usuwania włosów tą metodą składa się na kilka etapów. Pierwszy etap polega na pochłanianiu przez melaninę występującą we włosie odpowiedniej ilości światła. Energia pochodząca z lasera zostaje rozpraszana do okolicznych tkanek w postaci cieplnej. Energia cieplna uszkadza cebulkę oraz mieszki włosowe wpływając na zatrzymanie procesu wzrostu włosa. Światło innego lasera, Nd-Yag o długości fali 1064, przenika do naczyń krwionośnych łączących mieszek włosowy z tkanką skórną i uszkadza je nieodwracalnie. Następuje zahamowanie dostaw substancji odżywczych z krwi do włosa i cebulka obumiera.