Co warto wiedzieć na temat farbowania włosów

Farbowanie włosów to jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety zabiegów fryzjerskich. Większość z nas co najmniej raz w życiu próbowała zmienić kolor. Niektóre po pierwszej próbie przestały i pozostały przy naturalnym odcieni, inne nadal eksperymentują. Jednak nadal wiele osób nie wie wszystkiego o koloryzacji.

Czym właściwie jest farbowanie włosów?

Na początku zastanówmy się, czym właściwie jest farbowanie włosów. To oczywiście zmiana koloru za pomocą różnych substancji. Niektóre kobiety próbują to robić z pomocą roślinnych środków, ale najmocniejsze działanie mają te chemiczne. W zależności od tego, którą substancję wybierzemy, farba może wniknąć w głąb włosów lub otaczać je od zewnątrz. Pamiętajmy też, że najważniejszy jest czas – warto go przestrzegać, aby osiągnąć wymarzony efekt.

Jak się przygotować do zabiegu?

Jak już wspomnieliśmy, czas odgrywa decydującą rolę. Warto więc zaplanować odpowiedni moment na farbowanie w naszym terminarzu. Nie ważne, czy idziemy do fryzjera, czy zmieniamy kolor samodzielnie, musimy przeznaczyć na to kilka godzin. Oczywiście nasze przygotowania nie powinny na tym się zakończyć. Pamiętajmy też o tym, aby nie myć włosów bezpośrednio przed farbowaniem, ponieważ w takim przypadku może dojść do podrażnień skóry głowy. Nie warto też kłaść farby na zbyt tłuste włosy, ponieważ wtedy możemy się rozczarować uzyskanym efektem.

Jak powinien przebiegać zabieg farbowania włosów?

Każdy zabieg wymaga odpowiedniej procedury, nawet tak prosty jak farbowanie. Na początku należy zabezpieczyć ubranie lub po prostu założyć coś, co może zostać zniszczone. Następnie należy odpowiednio przygotować farbę. W tym momencie wszystko zależy od produktów, które wybraliśmy. Farby drogeryjne oraz roślinne mają instrukcję, wg. której musimy postępować. Trochę inaczej wygląda sprawa przy nakładaniu farby profesjonalnej. W tym przypadku nie mamy gotowego zestawu, tylko musimy go skompletować. Nie wystarczy sama farba, potrzebny też będzie odpowiedni oksydant. Jego wybór jest uzależniony od efektu, który chcemy osiągnąć. Do przygotowania farby potrzebne będą nam też odpowiednie akcesoria, które znajdziemy na https://triny.pl/241-akcesoria-do-koloryzacji. Jak już wszystko skompletujemy, możemy przystąpić do farbowania. W tym celu nakładamy farbę na włosy i kontrolujemy jej działanie. Jeśli pojawi się uporczywe pieczenie, musimy ją spłukać jak najszybciej. W momencie uzyskania odpowiedniego koloru lub po upływie wyznaczonego czasu zmywamy farbę i nakładamy odpowiednią odżywkę.

Jak postępować po zabiegu?

Warto pamiętać, że po zabiegu włosy są osłabione, więc wymagają szczególnej pielęgnacji. Dlatego nie powinno się myć włosów przez kolejną dobę, dzięki temu kolor zdąży się utrwalić. Powinniśmy też pamiętać o stosowaniu nawilżających i regenerujących szamponów, odżywek oraz masek. Warto też nakładać produkty, które przedłużą trwałość koloryzacji i pozwolą utrzymać nam wymarzony kolor przez dłuższy czas. Jeżeli jednak uzyskany kolor nam się nie podoba, możemy go poprawić, ale warto odczekać przynajmniej tydzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here