Temat wciąż aktualny, niby banalny i prosty ale w otaczającej rzeczywistości już nie tak bardzo. Na temat zdrowia dziś można znaleźć bardzo wiele ciekawych artykułów, już chyba wszędzie, dosłownie zasypują nas coraz nowszymi informacjami na ten temat, producenci leków, witamin i innych suplementów wręcz prześcigają się w jak najlepszym najbardziej barwnym zareklamowaniu nam kolejnego nowego cudownego produktu na zgagę, na wzdęcia, na obniżenie laktozy, na potencję, na spalanie tłuszczu, na wszystko coś się znajdzie, a my mamy taką przypadłość że wręcz karmimy się takimi informacjami, a jeszcze jak przeczytamy, że pani Krystynie pomogło, i jest jak nowo narodzona, to już w ogóle nie ma na co czekać trzeba spróbować. Tak naprawdę działamy bez pamięci, bez specjalistycznej wiedzy. Czynnikami wspomagającymi i utrzymującymi dobry stan zdrowia jest całokształt działań jakie podejmujemy każdego dnia, nasze nawet nieświadome działania maja swoje odbicie w organizmie.
Zatem co zrobić by być zdrowym?
– przestrzegać zasad profilaktyki i higieny, badajmy się regularnie,
– należy stawiać sobie w życiu cele, i priorytety, konsekwentnie do nich dążyć i w razie niepowodzenia nie poddawać się, gdyż to właśnie porażka umacnia człowieka, bo staje się doświadczeniem na przyszłość,
– trzymanie się swoich zasad życiowych, bycie autentycznym wobec siebie i innych,
– wzbogacanie siebie, radość z drobnych rzeczy, altruizm, minimalizm, zmiana podejścia wobec wykonywanej pracy np., praca mnie spełnia, daje poczucie pewnej stabilizacji, a nie praca to tylko wyłącznie : „wyścig szczurów” zmiana podejścia odnośnie konsumenckiego stylu życia, czy posiadanie materialnych rzeczy naprawdę uszczęśliwia? na chwilę tak, ale co z tego jak nadal to nie jest to, czego byśmy tak naprawdę chcieli, człowiek z reguły zawsze chce jeszcze więcej a jeżeli doświadczy sytuacji deprawacji, czyli braku zaspokojenia jakieś potrzeby ze względów od nas nie zależnych wówczas tracimy kontrolę i pojawia się stres złość itd. można tego uniknąć przez wypracowywanie w sobie innego sytemu wartości.
– odnalezienie pasji w życiu, czegoś na co się cieszymy, czekamy, bo to wzmacnia mobilizacje życiową i dodaje energii w moim przypadku zdobycie kolejnego szczytu górskiego, malowanie, amatorskie projektowanie i aranżacja wnętrz.
– racjonalnie podchodzić to sposobu odżywiania, metodą prób i błędów wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę aktywności nie sugerując się do końca modą i tym co gdzieś tam przeczytamy, wsłuchanie się w potrzeby własnego organizmu i ciała, wyrobienie w sobie pozytywnych nawyków, nie zmuszanie się na siłę do restrykcyjnej diety czy ćwiczeń bo to powoduje niepotrzebny stres i spadek motywacji.
– kontrolować to co się kupuje, sprawdzać etykiety, skład danych produktów, i nie kierować się przeświadczeniem że to co drogie i reklamowane jest najlepsze, może zastanowić się nad własną uprawą warzyw i owoców to także może być ciekawa pasja i do tego przynosząca wiele satysfakcji.
– urozmaicać swoje życie, dietę, ćwiczenia, nie dopuścić do monotonii,
– należy pamiętać, że ludzie, życie ciągle będą nam rzucać kłody pod nogi, od nas zależy, czy zbudujemy z nich mur, czy most.
– i na koniec mądre słowa: „”Jeśli istnieje jakakolwiek pewna droga do sukcesu i spełnienia w życiu, to można ją odnaleźć w nieśpiesznym, pozbawionym doraźnych celów procesie samodoskonalenia.””
George Leonard

www.duzohumoru.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here