Czy brodaci mężczyźni cieszą się lepszym powodzeniem? Wbrew pozorom to trudne pytanie, lecz istnieje na nie odpowiedź. Otóż mężczyźni z brodą cieszą się nie tylko lepszym powodzeniem niż mężczyźni bez brody, ale stanowią wręcz największy obiekt zainteresowań wśród wszystkich mężczyzn. Wystarczy przejść się ulicą i się o tym przekonać mijając coraz więcej brodaczy.

Typy męskich stylów

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować ewolucję [a może rewolucję] męskich stylów. Najpierw dominował macho, następnie na arenę wszedł metro, po czasie zdetronizował go lumber, a teraz coraz odważniej występuje uber. Poznajmy cztery najpopularniejsze typy męskich stylów.

Styl macho

Styl macho prezentuje mężczyznę jako typowego samca. Macho nie przywiązuje uwagi do stylu, po prostu żyje swoim życiem i stanowi stereotyp mężczyzny. Mężczyźni machoseksualni noszą krótkie fryzury i raczej nie stawiają na brody, ewentualnie na krótki zarost.

Styl metro

Styl metro prezentuje mężczyznę jako wrażliwego eleganta. Metro przywiązują taką wagę do elegancji, zatraca przy tym nieco swoją męskość. Mężczyźni metroseksualni nie noszą bród, a fryzury zawsze starannie strzygą.

Styl lumber

Styl lumber prezentuje mężczyznę jako dzikiego drwala. Lumber podobnie jak metro stawia na elegancję, aczkolwiek taką, która niemal kipi testosteronem. Mężczyźni lumberseksualni dbają o swoje fryzury, ale o wiele bardziej dbają o swoje brody, rosnące niekiedy do epickich rozmiarów.

Styl uber

Styl uber prezentuje mężczyznę jako ponadczasowego indywidualistę. Uber łączy elegancję metro i dzikość lumber. Mężczyźni uberseksualni odznaczają się sporą różnorodnością wśród fryzur i bród, od długich, przez nowatorskie eksperymenty, po krótkie, a nawet po ich brak włosów na twarzy lub głowie.

Broda – inna fryzura

Choć broda przeżywa obecnie swój renesans, to w rzeczywistości zawsze robiła furorę. Podczas gdy kobiety mogły się stroić i robić makijaże, mężczyźni musieli pozostawać w tyle i jedyne w czym zawsze tryumfowali, to posiadanie brody. Kto chciał, to zapuszczał, kto nie chciał, ten tego nie robił, ale mimo wszystko zawsze istniała taka możliwość. Broda to więc swoista oręż mężczyzn w walce o kreowanie własnego wizerunku. Niezależni czy heteroseksualni, czy homoseksualni, zawsze za jej sprawą czuli się bardziej męsko i rzecz jasna sprawiali wrażenie bardziej męskich. Można pokusić się o stwierdzenie, że broda to inna wersja fryzury. Też trzeba o nią dbać, aby stanowiła naszą wizytówkę i, co najważniejsze, też nadaje lepszego wyglądu.

Co wpływa na nasze powodzenie

Broda zawsze pozostanie na czasie. I nie chodzi już tylko o czasy, gdy uchodzi za trendy, bo każdy w brodzie wydaje się wówczas atrakcyjny, Chodzi też o czasy, gdy za trendy nie uchodzi, bo każdy kto brodę wówczas nosi. przykuwa uwagę i niezależnie, czy nam się ona podoba, czy nie, zawsze wzbudza choć mały szacunek. Nie na darmo przecież uznaje się ją za symbol męskości, witalności oraz mądrości.

O brodę należy dbać odpowiednimi kosmetykami. Olejki do brody, balsamy oraz inne kosmetyki znajdziesz na Beardman.pl. Sprawdź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here