czy henna niszczy brwi

Zastanawiałaś się pewnie nie raz nad pytaniem czy henna niszczy brwi. Cóż, w końcu taki zabieg polega na nakładaniu substancji nie tylko na twoje brwi, ale także na rzęsy, wypadałoby więc wiedzieć w jaki sposób go stosować, aby jak najmniej szkód sobie wyrobić. Dobrze stosowana henna jest świetną sprawą, ponieważ jest dużo bezpieczniejszym kosmetykiem od zwykłych farb do włosów. Jak jednak z nią postępować, by jej aplikacja przynosiła wyłącznie takie efekty jakie chcesz i w żaden sposób nie niszczyła ci włosów, brwi i rzęs?

Czym jest henna?

czy henna niszczy brwiLawsonia Bezbronna – tak nazywa się kwiat, z którego produkuje się hennę. Jest więc to produkt jak najbardziej naturalny. Więc pytania czy henna niszczy brwi są raczej bezzasadne. Oczywiście jak ze wszystkim, także i w tym przypadku należy zachować ostrożność, jednak henna zdecydowanie jest dużo bezpieczniejsza od innych środków. Warto chociażby podkreślić fakt iż od tysięcy lat jest ona stosowana w różnych celach w Indiach. Jej użytkownicy są rozsiani po całym świecie a w dzisiejszych czasach henna staje się coraz bardziej popularna także tutaj, w Europie!

Jeżeli w takim razie planujesz pofarbować się właśnie henną, albo zrobić za jej pomocą brwi lub rzęsy to nie musisz się krępować! Naturalne składniki są bowiem dużo bardziej bezpieczne dla ludzkiego organizmu od tych chemicznych. Będziesz mieć dużo więcej pewności co do tego, że taki zabieg w domu (albo pod kontrolą kosmetyczki) wyjdzie ci i będzie cieszył twoje oko! Pamiętaj jednak, aby nie stosować henny na rozjaśniane zwykłym rozjaśniaczem włosy – wtedy możesz oczekiwać zielonego pontonu, który ciężko schodzi!

Co można zrobić za pomocą henny?

Jeżeli w końcu już wiesz jaka jest odpowiedź na pytanie: czy henna niszczy brwi, to zapewne zastanawiasz się co w takim razie możesz zafarbować za jej pomocą oprócz brwi właśnie! Bo w zasadzie to ogranicza cię wyłącznie twoja wyobraźnia! Możesz w takim razie potraktować henną swoje rzęsy czy swoje włosy! Jest to zdecydowanie lepszy pomysł od zwykłej, chemicznej farby oraz od tonera do włosów, który wypłukuje się po kilku myciach. Henna w krajach takich jak Indie stosowana jest też do robienia tradycyjnych tatuaży, które po jakimś czasie schodzą ze skóry. Jeżeli jesteś więc ciekawa jak wyglądałabyś z tatuażem, to możesz go sobie zrobić „na próbę!”

Jak więc widzisz wiele jest rzeczy, które możesz zrobić za pomocą henny. Nie musisz się ograniczać w jej wykorzystywaniu. Jest ona dużo bezpieczniejsza od chemicznych środków!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here