Skoro matki od najmłodszych lat stylizują swoje małe dzieci to można nawet rzec, że moda zaczęła wpływać przesadnie na ludzi. Coraz bardziej liczy się wygląd zewnętrzny niż to co mamy w środku. Oceniamy się po ubiorze. Króluje tak zwany wyścig szczurów o posiadanie drogich i luksusowych rzeczy, ale czy jest nam to faktycznie potrzebne? Nastały czasy wielu grup społecznych, które charakteryzują się nie tylko sposobem bycia ale też ubiorem. Czasami nawet staje się istnym hitem styl pokazywany na szeroką skalę przez dużą ilość ludzi, chociażby niegdyś tak zwane EMO. Szał na stroje i fryzury był ogromny mimo wielu negatywnych opinii, wyśmiewania itd. Jednak tak jest ze wszystkim, wielkie 5 minut sławy minęło i teraz „”straszą”” na ulicach tylko prawdziwi fanatycy tego stylu. Co roku panuje jakaś moda a ludzie kuszeni zdjęciami i świetnymi ofertami kupują nowe kolekcje napędzając rynek. Wszyscy namówieni do czegoś co jest pozornie fajne pozbawia swojego własnego i oryginalnego stylu. Wszyscy jesteśmy jednakowi chociaż zdarzają się wyjątki w postaci wyżej wymienionych grup, które niestety zazwyczaj chcąc pokazać swoją odmienność idą w przesadę tworząc najrozmaitsze „style” o ile niektóre można tak nazwać. Idąc teraz w drugą stronę elegancji i nonszalancji projektantów, również można mieć wiele do zarzucenia. Większość normalnych ludzi by się nie ubrało w bardzo drogie i dziwaczne kreacje tworzone przez znakomitych projektantów lecz widząc zdjęcie jakiejś gwiazdy ubranej pozornie dziwnym stroju sami mamy ochotę poeksperymentować.

Stąd też biorą się coraz dziwniejsze ubrania, zalewają nas z każdej strony przez co oryginalnych i normalnych ludzi jest mało. Jednak jeszcze nie to jest najgorsze. To co razi nas każdego dnia to wszechobecna nagość. Głupota naszych czasów, wymyślone przekonanie, że aby coś osiągnąć, być bardziej lubianym, zdobyć pracę, chłopaka czy darmowego drinka trzeba coś pokazać. Moda oczywiście w tym pomaga.
Powstają najznamienitsze ubrania odkrywające prawie wszystko. Pozbyliśmy się jakiegokolwiek wstydu czy po prostu etyki. Okropieństwem jest patrzeć na młode dziewczyny roznegliżowane i pełne radości gdy starsi mężczyźni patrzą się na nie z góry na dół i oceniają. Jednak czas idzie i do przodu, a ludzie posuwają się dalej do granic szyku i smaku i tak będzie dalej, ponieważ cały czas szukamy czegoś nowego.

http://trenujmadrze.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here