Czy spalacz tłuszczu można stosować w upalne dni, czy to bezpieczne?

0
2378

Suplementy diety z roku na rok są coraz częściej kupowane przez Polaków. Jedną z najchętniej wybieranych przez klientów grupą tego rodzaju produktów są spalacze tłuszczu. Czy jednak można je bez obaw przyjmować również w upalne, letnie dni? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Jak działają spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie zapewnić wsparcie w walce o jędrniejszą, szczuplejszą sylwetkę. Ich popularność wynika z tego, że są z jednej strony skuteczne, a z drugiej bezpieczne, oczywiście pod warunkiem, że nie kupuje się ich z niesprawdzonego źródła i weryfikuje się ich zawartość pod kątem zakazanych składników, jak np. johimbina, geranium czy efedryna. Jak w praktyce działają spalacze tłuszczu? Co decyduje o tym, że pomagają w zrzucaniu zbędnych kilogramów?

Spalacze tłuszczu zawdzięczają swoje pożądane z punktu widzenia klientów właściwości zawartości składników, których spożycie przekłada się z jednej strony na przyspieszony metabolizm organizmu, a z drugiej na większe wydzielanie ciepła. Dzięki szybszej przemianie materii ciało człowieka we własnym zakresie, bez potrzeby podejmowania dodatkowej aktywności zaczyna spalać więcej kalorii. Zadbanie o właściwy metabolizm jest bardzo ważne z punktu widzenia odchudzania, jednak duże znaczenie ma także działanie termogeniczne.

Termogeniki bezpieczne także latem

Termogeniczne właściwości spalaczy tłuszczu polegają na tym, że ich spożycie prowadzi do lekkiego podwyższenia temperatury ciała, co zmusza organizm do większych wydatków energetycznych. Efekt jest taki sam jak w przypadku przyspieszonego metabolizmu, czyli więcej spalonych kalorii w krótszym czasie, co przyczynia się do szybszego odchudzania. Pojawia się jednak pytanie, czy aby na pewno termogeniczność spalaczy tłuszczu jest w pełni bezpieczna? Wątpliwości mogą pojawiać się szczególnie w upalne, letnie dni, gdy na niebie nie ma ani jednej chmury, a temperatura przekracza 25 stopni Celsjusza. Pora je rozwiać.

Zacznijmy od tego, że spalacze tłuszczu podwyższają temperaturę organizmu w stosunkowo niewielkim zakresie, co nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia, a mimo to skutkuje pożądanym wsparciem w odchudzaniu. To swego rodzaju kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a skutecznością działania. Należy również zauważyć, że właściwości termogeniczne spalaczy tłuszczu wynikają z zawartości w pełni naturalnych składników, które są nie tylko bezpieczne, ale po prostu zdrowe i sprzyjają lepszej kondycji organizmu.

Weźmy np. najnowszy spalacz tłuszczu od SFD – Redox Hardcore, godnego następcę cenionego Redox Extreme. W jego składzie można znaleźć m.in. ekstrakt z papryczki rocznej capsicum annuum, który zawiera kapsaicynę – związek o działaniu rozgrzewającym pozyskiwany z papryki. Skoro więc papryką bez przeszkód można się zajadać w upalne, letnie dni bez obaw o zbytnie podwyższenie temperatury ciała, również spalacze tłuszczu są w pełni bezpieczne pod tym względem. Redox Hardcore jest zresztą tego najlepszym przykładem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here