Wielu z nas, marząc o pięknej, smukłej i wręcz nienagannej sylwetce sięga po spalacze tłuszczu. W ten sposób mamy nadzieję szybciej osiągnąć swój cel, a co za tym idzie stracić zbędne kilogramy i zbudować piękną, suchą masę mięśniową. W jaki sposób stosować spalacze tłuszczu, aby były bezpieczne? Czy zawsze są to skuteczne środki?

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu są suplementami diety, które mają jeden główny cel. Jest to przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej i obecnie ten rodzaj suplementów cieszy się największą popularnością. Wszystko dlatego, że chyba każdy z nas chciałby w krótkim czasie wyrzeźbić sylwetkę o której marzy. Niestety nie ma cudownych środków na odchudzanie a co za tym idzie, aby spalacze tłuszczu mogły okazać się skuteczne, musimy połączyć je z odpowiednią dietą a także aktywnością fizyczną. Niestety na rynku wciąż możemy spotkać się z suplementami, które są jedynie chwytami reklamowymi. Tym samym zanim sięgniemy po konkretny spalacz tłuszczu zapoznajmy się z opinią o nim, a przede wszystkim posłuchajmy wskazówek lekarza czy też trenera personalnego.

Spalacze tłuszczu składają się bowiem ze związków chemicznych, stymulantów, substancji aktywnych, kofeiny, guarany, czy też synefryny. Uzyskuje się je w specjalistycznych laboratoriach. Źle dobrane spalacze tłuszczu bądź ich nieadekwatne stosowanie, może być przyczyną problemów ze zdrowiem. Mogą one bowiem wpływać negatywnie na układ nerwowy, samopoczucie oraz serce.

Termogeniki zawarte w spalaczach tłuszczu

Spalacze tłuszczu ułatwiają w znacznym stopniu spalenie tkanki tłuszczowej. Stąd też wzięła się ich nazwa. Aby mogły działać na takiej właśnie zasadzie niezbędne w ich składzie są termogeniki takie jak:

  • guarana,

  • kofeina,

  • CLA,

  • synefryna,

  • efedryna

Produkty tego typu sprawiają, że w organizmie wzmaga się produkcja ciepła, a tym samym szybciej i więcej spalamy kalorie. Spalacze działają na zasadzie termogenezy, która jest skupiskiem procesów metabolicznych, dzięki którym organizm ma szansę utrzymać właściwą temperaturę ciała. Spalacze tłuszczu podwyższają ją, a tym samym tracimy kalorie, nadmiar tłuszczu i budujemy masę mięśniową. Pamiętać jednak należy, że owe środki pobudzają, dlatego następuje przyśpieszona akcja serca, a jednocześnie zwiększa się wydolność organizmu oraz jego wytrzymałość. Spalacze powodują, że następuje szybsza przemiana materii. W efekcie końcowym jest piękna masa mięśniowa.

Jak wybrać spalacz tłuszczu dla siebie?

Każdy organizm jest inny i każdy ma odmienne wymagania i oczekiwania. Tym samym nie każdy spalacz tłuszczu będzie dla każdego organizmu skuteczny i bezpieczny. Wybór suplementu powinien więc być kwestią indywidualną i powinien oparty być na decyzji profesjonalisty. Nie ma sensu opierać się na reklamach czy też poradach znajomych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z kulturystyką. W wyborze spalacza tłuszczu powinien pomóc nam lekarz bądź też trener fitness.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here