Każdy, kto interesuje się wizażem oraz pragnie nauczyć się różnych sposobów wykonywania make-upu, powinien udać się na kurs makijażu. Poznań jest miastem, w którym odbywa się wiele tego typu szkoleń. Po ich ukończeniu możliwe jest otrzymanie certyfikatu, który uprawnia do pracy w zawodzie profesjonalnej makijażystki.

Przebieg kursu

W większości przypadków kursy makijażu prowadzone są zupełnie od podstaw. Dzięki temu mogą brać w nich udział zarówno początkujące osoby, jak i bardziej zaawansowane wizażystki, pragnące udoskonalić dotychczas zdobyte umiejętności. W większości szkół zajęcia podczas kursu makijażu zawodowego odbywają się w kilkuosobowych grupach. Zazwyczaj omówienie teoretycznych zagadnień zajmuje mniej czasu, niż prowadzenie zajęć praktycznych, które wypełniają zdecydowaną większość godzin podczas zjazdów. W dziedzinie szkół oferujących kurs makijażu Poznań może pochwalić się jednymi z najlepszych placówek pozwalających na ćwiczenie technik pod każdą postacią. Podczas zajęć kursanci wzajemnie ze sobą współpracują, również na modelkach. Dzięki temu szybciej uzyskują niezbędną w zawodzie precyzję, płynność oraz dokładność ruchów. Zazwyczaj każdy uczestnik kursu może liczyć na własne stanowisko pracy, razem z profesjonalnym oświetleniem charakteryzatorskim oraz lustrem. Poszczególne zajęcia kończą się egzaminem praktycznym oraz teoretycznym, a nierzadko również prawdziwą sesją w profesjonalnym studio fotograficznym. Dodatkową zaletą jest fakt, że absolwenci oraz uczestnicy kursów makijażu mają możliwość aktywnego odbywania praktyk zawodowych w Poznaniu.

Program kursu

Na program kursu składają się kompleksowe zagadnienia dotyczące specyfiki zawodu makijażystki. Uczestnicy kursu poznają sposoby klasyfikacji kolorowych kosmetyków, a także wszystkich akcesoriów używanych przez profesjonalistów. Podczas trwania kursu dużo uwagi poświęca się również przekazaniu słuchaczom podstawowych informacji na temat budowy oraz funkcji ludzkiej skóry. Omawiane są wszystkie typy kształtów twarzy, co przybliża uczestnikom kursu wiedzę na temat techniki światłocienia, powszechnie stosowanej w makijażu. Osobne wykłady poświęcone są typologii barw oraz analizie kolorystycznej, dzięki czemu przyszłe makijażystki mogą dowiedzieć się więcej o doborze palety barw do każdego typu urody. Po uzyskaniu podstawowych zagadnień dotyczących stylizacji, uczestnicy kursu zyskują umiejętności w dziedzinie projektowania oraz przygotowywania makijaży na każdy zadany temat. Dzięki temu potrafią wykonać zarówno tradycyjny makijaż korekcyjny lub fotograficzny, jak również biżuteryjny, graficzny czy ślubny. Program kursu obejmuje nie tylko najprostsze stylizacje dzienne oraz wieczorowe, ale także wyszukane warianty francuskie, uwzględniające makijaż fashion czy smoky eyes.

Zalety odbycia kursu

Kurs makijażu w Poznaniu to doskonałe przygotowanie do pracy w zawodzie makijażysty. Podczas zajęć kursanci korzystają wyłącznie ze sprawdzonych kosmetyków. Dzięki pracy na różnych markach, makijaże tworzone przez uczestników kursu nie są ograniczone parametrami jedynie wybranej linii kosmetyków. W ten sposób przyszli makijażyści zdobywają większe doświadczenie i uczą się bardziej swobodnego podejścia do produktów kosmetycznych, a także własnego zawodu. Poznań jest miastem, w którym wiele szkół oferujących kurs makijażu współpracuje z producentami najlepszych sieciowych kosmetyków, przeznaczonych dla profesjonalnych makijażystów. Dzięki temu kursanci już na etapie nauki mogą korzystać z najwyższej jakości wyposażenia. Warto odwiedzić oferujący niejeden kurs makijażu Poznań, gdzie odbywają się szkolenia obejmujące nawet kilkadziesiąt godzin nauki dla zaawansowanych. Tak szeroki program jest w stanie zagwarantować doskonałe przygotowanie przyszłych makijażystów do pracy we wszystkich możliwych kierunkach. Po ukończeniu kursu makijażu można znaleźć zatrudnienie w salonie kosmetycznym, przy sesjach zdjęciowych z profesjonalnym fotografem oraz na planie filmowym lub telewizyjnym, a także wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wykonanie odpowiedniego make-upu.

http://www.facefabric.pl/szkolenia-z-makijazu-poznan/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here