Obecnie coraz częściej się słyszy o zanieczyszczeniu powietrza w dużych miastach i nie tylko. Wywołane jest to spalaniem paliw kopalnych, które emitują duże ilości substancji toksycznych i pyłów do atmosfery. Oczywiście problem najbardziej widoczny jest w zimie, kiedy smugi czarnego dymu wydobywają się z kominów dookoła. Jak sobie z tym radzić? Jak oczyścić powietrze w domu by to środowisko było dla nas bezpieczne. Na pewno dobrze dobrana wilgotność zmiesza ilość unoszących się pyłów w pomieszczeniu. Coraz modniejsze i bardziej dostępne stają się oczyszczacze powietrza, które poprzez filtry hepa oczyszczają nasze otoczenie. Warto tez pomyśleć o przewietrzeniu mieszkania.

Elektroniczne oczyszczacze stosowane są również w klubach fitness gdzie ludzie poddawani są dużemu wysiłkowi typu trening HIIT. Przy treningach interwałowych nasze płuca działają jak duże filtry pyłów zawieszonych. Nie odbija się to pozytywnie na naszym zdrowiu a wręcz może doprowadzić do różnego rodzaju schorzeń dróg oddechowych.

Można próbować oczyścić organizm i płuca spoczywając szpinak – właściwości, które ma przynoszą wiele dobrodziejstw dla naszego układu oddechowego. Posiada też dużo mikroskładników, które powinniśmy, na co dzień uzupełniać. Jest swego rodzaju symbolem zdrowej żywności. Nawet jego motyw jest wykorzystywany na kreskówkach. Choć przyznam do najsmaczniejszych nie należy. Może po prostu nie potrafię przyrządzić, bo na pewno do mistrza kulinarnego mi daleko. Jakoś mi ta zielona papka nie wychodzi.

http://www.apetini.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here