Przyzwyczailiśmy się, że zegarki poza mierzeniem czasu powinny być naszpikowane funkcjami dodatkowymi lub być bardzo zdobne. Jest jednak firma, która poszła w zupełnie odwrotnym kierunku. Daniel Wellington to marka, która postawiła na minimalizm zarówno w wyposażeniu jak i w wyglądzie swoich zegarków.

Czym charakteryzuje się Daniel Wellington?

Zegarki tej marki powstały z myślą o angielskich dżentelmenach. Ich zadaniem było bardzo dokładne wskazywanie czasu. Z drugiej jednak strony miały tak wyglądać, żeby można je było założyć zarówno do garnituru jak i do ubrania sportowego. Z tych założeń powstały zegarki o bardzo prostej konstrukcji. Charakteryzują się cienką kopertą oraz prostą tarczą i znacznikami. Większość zegarków tej marki ma tarczę w kolorze białym lub kremowym zaś wskaźniki oraz wskazówki odpowiednio dobrane kolorystycznie do koperty –  złote lub srebrne.

Prosty ale…

Daniel Wellington to zegarek, który choć prosty nie jest nudny. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość szybkiej i bardzo wygodnej wymiany pasków. W sklepach dostępnych jest kilkadziesiąt wersji pasków do czasomierzy tej marki. Część z nich jest wykonana ze skóry, a część z tkaniny. Każdy może wybrać pasek jaki mu najbardziej odpowiada, a w razie potrzeby zmienić go samodzielnie na bardziej elegancki lub sportowy.

Dla panów i nie tylko

Zegarki Daniel Wellington powstały z myślą o mężczyznach. Miały być eleganckim i prostym dodatkiem do każdej stylizacji. Jednak w ostatnim czasie stały się hitem modowym nie tylko w środowisku panów, ale również pań. Tym samym poza męską odsłoną powstały również modele dla kobiet. Są one bardzo podobne do męskich, a różni je jedynie wielkość. W przypadku damskich zegarków Daniela Wellingtona tarcze są również proste i bez zdobień. Koperta jest w kolorze złotym lub srebrnym. Podobnie jak w przypadku zegarków męskich także do damskich modeli można dokupić paski na zmianę. Do wyboru są zarówno paski skórzane jak i materiałowe.

Gdzie można kupić takie zegarki?

Zegarki Daniel Wellington są powszechnie dostępne. Można je kupić w sklepach zegarmistrzowskich ale także w butikach tej marki. Ponadto dostępne są także w sklepach internetowych takich jak np. czaszegarkow.pl. W każdym z tych miejsc można kupić nie tylko zegarek, ale również paski do niego, dzięki którym czasomierz może każdego dnia wyglądać nieco inaczej.

Zegarki marki Daniel Wellington charakteryzują się prostym wyglądem, brakiem dodatkowych funkcji oraz ozdób. Pomimo to mają rzeszę wielbicieli zarówno wśród zwykłych użytkowników jak i pośród celebrytów. Jeśli masz ochotę na czasomierz bardzo elegancki a zarazem uniwersalny to Daniel Wellington będzie idealny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here