Dziecięca skóra słynie ze swojej wrażliwości, delikatności i podatności na podrażnienia, które determinowane są rozmaitymi czynnikami. Wobec wysokich wymagań delikatnej skóry małych dzieci, a w szczególności niemowląt, warto ostrożnie wybierać kosmetyki im dedykowane, zwracając uwagę na zawarte w nich komponenty. Najważniejszą zasadą w wyborze kosmetyków dla dzieci powinna być ich maksymalna naturalność – im mniej sztucznych dodatków, barwników i substancji zapachowych, tym mniejsze ryzyko, że kosmetyk podrażni skórę i wywoła reakcję alergiczną. Jak zatem pielęgnować delikatną skórę dziecka?

Kosmetyki dla dzieci do codziennej pielęgnacji – jakie preparaty są obowiązkowe w kosmetyczce malucha?

Regularna higiena dziecięcego ciała jest obligatoryjna, dlatego każdy rodzic powinien zadbać o odpowiednie kosmetyki dedykowane dzieciom. Podstawowe kosmetyki to oczywiście szampon i płyn do kąpieli, które niejednokrotnie dostępne są w wersji 2w1 – jednego kosmetyku można w tym przypadku używać zarówno do mycia ciała, jak i włosów. Kosmetyki dla dzieci z serii Bebi Kids od Barwy cechują się delikatną konsystencją, łagodnym oraz bezpiecznym dla wrażliwej skóry składem. Używane w roli szamponu nie podrażniają oczu i ułatwiają rozczesywanie włosów po kąpieli. Są to aspekty decydujące o satysfakcji z wykorzystania tych kosmetyków w codziennej pielęgnacji – doceniają je zarówno rodzice, jak i dzieci.

Kolejnym ważnym elementem dziecięcego wyposażenia kosmetycznego jest mydełko toaletowe w kostce. Jest ono dedykowane wrażliwej, suchej i podatnej na podrażnienia skórze, bazuje bowiem na łagodzącym ekstrakcie z rumianku. Takie mydełko w kostce jest produktem uniwersalnym – może być stosowane zarówno do mycia, jak i prania ręcznego dziecięcych ubranek. 

Bezpieczne i skuteczne środki do prania ubrań dziecięcych

Kolejne produkty, w które obowiązkowo powinni zaopatrzyć się rodzice to środki przeznaczone do prania. Występują one zarówno w formie proszków, płynów, jak i płatków piorących. Ich najważniejszą cechą jest delikatność i prosty skład, który jednak nie ogranicza skuteczności prania. Oczywista jest konieczność efektywności prania dziecięcych ubranek, bielizny czy pościeli – małe dzieci generują sporo zabrudzeń, z którymi poradzą sobie wyłącznie profesjonalnie skomponowane środki. Muszą one jednak być hipoalergiczne, co oznacza, że będą bezpieczne dla wrażliwej skóry i nie wywołają reakcji uczuleniowych w postaci swędzących i uciążliwych zmian skórnych.

Wybierając kosmetyki dla dzieci, warto zwracać uwagę na reakcje skóry malucha – jeśli pojawią się na niej niepokojące zmiany i wysypki, jest to sygnał do zmiany stosowanych preparatów. Barwa oferuje serię produktów Bebi Kids, które są hipoalergiczne i delikatne, a ich skład jest naturalny, co decyduje o komforcie użytkowania i bezpieczeństwie wrażliwej skóry najmłodszych dzieci. Co ciekawe, kosmetyki z tej serii mogą być wykorzystywane również przez osoby dorosłe, zmagające się ze skórą wrażliwą i nadmiernie suchą, a także przez alergików, niezależnie od wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here