Depilacja zbędnego owłosienia przy pomocy lasera to obecnie jedna z najpopularniejszych metod, która pomaga raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. Jeszcze do niedawna większość kobiet korzystała głównie z maszynki do golenia, specjalnego kremu lub wosku, jednak po krótkim czasie włosy znów zaczynały pojawiać się na ciele, a w niektórych przypadkach można było zaobserwować ich wrastanie w skórę. Wraz z biegiem czasu odkryto jednak inną metodę walki z niechcianymi włosami, która pomaga na stałe pozbyć się męczącego problemu. Czym jednak jest depilacja laserowa, co warto wiedzieć o tym zabiegu i czy każdy laser wykazuje podobne działanie?

Czy jest depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej to bardzo skuteczna metoda walki ze zbędnym owłosieniem, przy pomocy której można pozbyć się praktycznie wszystkich włosków, jednak należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów. Z depilacji laserowej może skorzystać praktycznie każda kobieta, jednak tę metodę usuwania włosów poleca się przede wszystkim paniom, które mają problem z wrastającymi włosami oraz tworzeniem się na skórze stanów zapalnych po przeprowadzeniu tradycyjnej depilacji maszynką lub woskiem.

Czy wszystkie lasery są równie skuteczne?

Podczas depilacji laserowej wykorzystywane są różne urządzenia, jednak nie wszystkie przynoszą zadowalające efekty. W wielu salonach kosmetycznych można poddać się zabiegowi depilacji przy użyciu lasera IPL, jednak warto wiedzieć o tym, iż jest to laser typowo kosmetyczny, który może poprawić wygląd skóry, jednak nie pomoże raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. Z jakiego zatem lasera warto skorzystać? W przypadku usuwania owłosienia najlepsze efekty uzyskuje się po zabiegu laserem Light Sheer Duet firmy Lumenis, który obecnie jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania niechcianych włosków z powierzchni ciała. Jeśli chodzi o sposób działania tego lasera, to podczas zabiegu jego światło pochłaniane jest przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, w efekcie czego zostaje ono zamienione na ciepło, które raz na zawsze niszczy cały element włosa. Niezwykle ważne jest jednak to, iż wiązka lasera oddziałuje wyłącznie na włosy, które podczas zabiegu są w fazie wzrostu, dlatego też w celu usunięcia wszystkich włosów konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów, o czym można przeczytać, odwiedzając tę stronę.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej lekarz lub kosmetolog przeprowadza krótką konsultację, aby sprawdzić, czy nie występują żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Jeśli wszystko jest w porządku, to konieczna jest ocena typu i stanu skóry, po czym dochodzi do przeprowadzenia próby laserowej w celu sprawdzenia reakcji skóry na wiązkę światła. Jeśli test wypadnie pozytywnie, to dochodzi do właściwego zabiegu, jednak przed jego przeprowadzeniem konieczne jest zgolenie wszystkich włosków. Miejsca, w których rosną włosy na danej partii ciała, naświetla się małą wiązką światła i w przypadku lasera Light Sheer na skórze pozostaje zaczerwienienie świadczące o trafionym strzale, czyli całkowitym usunięcia mieszka włosowego. Skóra podczas zabiegu jest zazwyczaj chłodzona, jednak wiele kobiet podczas zabiegu odczuwa pewnego rodzaju dyskomfort, który najczęściej opisywany jest jako kłucie. Z tego też względu przed zabiegiem można zdecydować się na zastosowanie znieczulenia w postaci specjalnego kremu, który powinien zostać nałożony na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem zabiegu depilacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here