depilacja
fot. pexels.com

Wiele kobiet coraz częściej decyduje się na profesjonalną depilację ciała. Taką, która sprawi, że włoski nie odrosną tak szybko, jak po zastosowaniu tradycyjnej maszynki do golenia. Poznaj 3 najbardziej popularne metody depilacji – depilacja woskiem, pastą cukrową, laserowa – i oceń, która będzie dla Ciebie najlepsza!

Zobacz też: http://jegoego.pl/poznaj-rozne-metody-depilacji-i-sprawdz-jakie-maja-zalety-oraz-wady/ 

Depilacja ciała

  • Depilacja pastą cukrową. Ten rodzaj depilacji jest wskazany dla kobiet, które mają wrażliwą, suchą skórę i podatną na uszkodzenia. Pasta cukrowa wykorzystywania w tej depilacji nie powoduje alergii i jest naprawdę bezpieczna dla skóry. To dzięki temu, że w paście znajdują się naturalne składniki (o ile zdecydujemy się na pastę dobrej jakości). Dodatkowo depilacja pastą cukrową również jest naturalna pod kątem eliminowania owłosienia, ponieważ pastę zrywa się naturalnie do wzrostu włosa, czyli pastę wraz z owłosieniem zrywamy z kierunkiem wzrostu włosa. Dzięki temu również zabieg jest mniej bolesny, a ryzyko zapalenia mieszków włosowych jest ograniczone. Depilacja pastą cukrową zapewnia gładkość skóry do około kilku tygodni. Ta metoda depilacji jest bezpieczniejszą i bardziej naturalną względem depilacji woskiem, co też jest bardzo popularnym sposobem usuwania owłosienia.
  • Depilacja woskiem, co zostało zaznaczone powyżej, jest stosowana zamiennie do depilacji pastą cukrową. Zazwyczaj jest tak, że panie, które pierwszy raz podchodzą do tego typu depilacji i wiedzą, że nie mają nadmiernie wrażliwej skóry, decydują się na wosk. Dopiero, gdy ta metoda u nich się nie sprawdzi, wybierają depilację pastą cukrową. Eliminowanie owłosienia woskiem przebiega w taki sam sposób, co powyższa metoda, ale wosk zrywa się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, czyli pod włos. Właśnie z tego powodu ten zabieg czasem może wydawać się jako bardziej bolesny i szkodliwy pod względem zapalenia mieszków włosowych. Efekty po depilacji woskiem utrzymują się również do kilku tygodni.
  • Depilacja laserowa jest zupełnie inną metodą usuwania owłosienia niż dwie dotychczas opisane. Usuwanie owłosienia laserem pozwala wyeliminować je na zawsze. W celu uzyskania takiego efektu należy poddać się kilku sesjom depilacji laserowej, natomiast efekty są trwałe. Zabieg ten jest oczywiście najdroższy, jednak często kobiety zaznaczają że koszt zabiegu w ciągu życia zwróci się, gdyż po takim zabiegu nie trzeba korzystać już z tradycyjnych maszynek czy depilacji woskiem lub pastą cukrową.

Przeczytaj też: http://www.rebeliakultury.pl/nietypowe-zastosowanie-gadzetow-reklamowych-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here