Światło świec ma w sobie coś magicznego i ponadczasowego. W płomieniu świec jest pewna tajemnica i mimo postępu cywilizacyjnego, dzięki któremu możemy cieszyć się światłem elektrycznym świece w szkle ciągle goszczą w naszych domach. Romantyczna kolacja, intymne wieczory, relaks na świeżym powietrzu w ogrodzie, na tarasie lub balkonie – zawsze wtedy towarzyszą nam świece zapachowe, które nie tylko dają światło, ale też cieszą swym aromatem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze świec?

Obecnie mamy do wyboru setki świec, które można wybierać ze względu na rodzaj, kształt, wielkość i walory zapachowe. Ale uwaga! Owszem, każda świeca daje światło, ale nie każda ma właściwości zgodne z zasadą aromaterapii. Świece w szkle, w podgrzewaczu, czy w walcu, które zazwyczaj kupujemy przy okazji większych zakupów, nie zawsze są dobre jakościowo. Większość świec dostępnych w komercyjnych sklepach robiona jest z parafiny, czyli pochodnej paliwa stałego. To oznacza, że do atmosfery wydzielają one więcej szkodliwych substancji, w tym CO2. Być może, świece te długo się palą, ale przy dużym natężeniu spalania aktywność szkodliwych substancji jest większa. Ładnie zapakowane świece w szkle o zapachowych właściwościach nie zawsze posiadają naturalne olejki, a tylko ekstrakty, które przy częstym paleniu i wdychaniu ich zapachu mogą powodować bóle głowy i ogólne złe samopoczucie.

Naturalne świece zapachowe

Jakie więc świece wybierać. Najlepiej naturalne świece w szkle z naturalnych olejów sojowych lub z wosku pszczelego, z drewnianym knotem i tylko na bazie ekologicznych olejków eterycznych. Producenci tych świec dokładają wszelkich starań, by produkty te były pod każdym względem ekologiczne. Użycie naturalnych olejków z wyciągów z roślin, tylko potęguje ich walory aromatyczne, które nie tylko ubogacają pomieszczenie zapachem, ale też korzystnie wpływają na nasz organizm i samopoczucie. Naturalne świece w szkle są swego rodzaju lampionem, który daje światło, ale i kojące właściwości.

Popularnymi świecami w szkle są te marki Woodwick, których cechą charakterystyczną jest drewniany, skwierczący knot. Daje on dźwięk przypominający palące się w kominku drewno. Świece te wykonane są tylko z naturalnych składników, na bazie wosku sojowego i olejków eterycznych. Palą się nawet kilkanaście i kilkadziesiąt godzin wydzielając kojący aromat z bogatej gamy zapachowej. To obecnie jedne z najbardziej popularnych rodzajów świec w szkle i z drewniana pokrywką, które nie tylko dają światło i kojący aromat, ale też świetnie prezentują się wizualnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here