fotolia.com, 131811598 | Autor: Voyagerix

Współczesny tryb życia, w którym króluje nieustanny pośpiech i brak czasu, sprawia, że nie zawsze mamy możliwość dostarczania naszemu organizmowi wszelkich składników, które są niezbędne do właściwego jego funkcjonowania. Odpowiedzią na te problemy mogą być suplementy diety.

Moda na suplementy diety nieustannie rośnie i nic dziwnego, ponieważ preparaty te mogą przynieść szereg korzyści zdrowotnych naszemu organizmowi. Ich głównym zadaniem jest eliminowanie ewentualnych niedoborów, jak również dostarczanie tych substancji, których nasz organizm ma w zbyt małej ilości. Jeżeli więc odczuwamy brak witamin, jak i makro- oraz mikroelementów, wówczas warto rozważyć ich zakup.

Czy zwracasz uwagę na to, co jesz?

Wiele osób nie poświęca odpowiedniej ilości czasu na tworzenie zbilansowanej diety – wymaga to dużych nakładów czasowych związanych zarówno z przemyśleniem menu, zakupami, jak i przygotowywaniem potraw. Bardzo często spożywamy więc przypadkowe rzeczy znalezione w lodówce, które, po obróbce termicznej, takiej jak gotowanie, pieczenie, czy smażenie, mogą stracić swoje wartości odżywcze.

Kto powinien stosować suplementy?

Suplementy diety przydadzą się szczególnie tym osobom, które palą tytoń, spożywają często alkohol oraz mają w zwyczaju posilać się w restauracjach typu fast-food. Preparaty te dedykowane są również osobom, które nie spożywają odpowiedniej ilości warzyw oraz owoców, w efekcie czego mają one o wiele gorszą odporność lub też mogą cierpieć na zaburzenia koncentracji. Aby więc zapobiec występowaniu tego typu sytuacji, warto już zawczasu sięgnąć po odpowiednie preparaty, które uzupełnią wszelkie niedobory. Dobrym pomysłem będzie więc sięgnięcie po witaminy E, C oraz A, które uzupełnią brak antyoksydantów oraz selenu, chroniącego błony komórkowe przed działaniem wolnych rodników. Co równie ważne, witamina E pomaga eliminować pierwiastki toksyczne, mogące znajdować się w naszym organizmie, takie jak rtęć, ołów, czy też kadm.

Suplementy dla aktywnych

Suplementy diety okażą się doskonałym wyborem również w przypadku osób intensywnie uprawiających sport. Wraz ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym, wzrasta jednocześnie zapotrzebowanie naszego organizmu na antyoksydanty, magnez oraz żelazo. Osoby, które regularnie trenują, będą też potrzebować zwiększonej dawki l-karnityny, mającej wpływ na wzrost wytrzymałości organizmu oraz kształtowanie rzeźby mięśni.

Suplementy diety przydadzą się więc w wielu różnych przypadkach. Jest to więc sprawdzony, niedrogi oraz skuteczny sposób na to, by dostarczać naszemu organizmowi wszelkich, niezbędnych elementów, przyczyniających się do właściwego jego funkcjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here