Z czym kojarzy nam się nowoczesność we wnętrzach? Przede wszystkim z minimalizmem, otwartymi przestrzeniami, prostą, spokojna, stonowaną kolorystyką i z odpoczynkiem. Właśnie…to w tego typu przestrzeniach najłatwiej się nam odpoczywa, nie są one bowiem zagracone, nie pojawia się w nich całe mnóstwo barw, które męczą wzrok. Właśnie chęć zrelaksowania się i odpoczynku we własnych czterech ścianach skłania najczęściej Polaków do tego, aby zdecydować się na mała metamorfozę i zaproszenie nowoczesności do swoich czterech ścian. Wielu jednak myśli, że trzeba byłoby w tym celu przeprowadzać szalenie drogi i bardzo czasochłonny generalny remont. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawda, metamorfoza owa może mieć bowiem zupełnie inny charakter i przeprowadzić ją można właściwie w parę chwil. Jakim sposobem?

Postaw na tapety, to jest nowoczesność!

Zapewne zdziwi się wiele osób, które doskonale pamiętają jeszcze tapety sprzed lat – nijakie, często wypłowiał,  mało intensywnymi kolorami. Rzeczywiście tamte modele ciężko było nazwać nowoczesnymi – czasami nawet miano dekoracji nie bardzo do nich pasowało. Dziś jednak jest zupełnie inaczej, zaś tapety ścienne (https://www.fototap.pl/tapety) zrewolucjonizowały wręcz nasz rynek aranżacji wnętrz. Najlepszym rozwiązaniem wydają się dziś być wzory stworzone w trójwymiarze, bowiem to właśnie dzięki nim sprawić możemy, że niewielkie pomieszczenie optycznie się powiększy. To bardzo ważne zwłaszcza w ciasnych mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty.

Popularne wzory

Oczywiście nie jest tak, że nowoczesne tapety na ścianę występują tylko w kilku czy też kilkunastu wzorach do wyboru. Są ich bowiem wręcz niezliczone ilości, aby każdy kupujący mógł odnaleźć dla siebie dokładnie taki, który stuprocentowo odpowiadałby jego indywidualnym preferencjom oraz gustom. okazuje się, że w trwającym obecnie sezonie ponadprzeciętną popularnością cieszy się na przykład nowość w postaci ozdób z motywami liter bądź cyfr. Jest to genialne rozwiązanie w tych pomieszczeniach,  w których inne elementy są monochromatyczne. Wtedy mamy bowiem do czynienia z przysłowiowym efektem „wow”.

Miłośnicy motywów florystycznych także znajdą coś dla siebie. Projektanci owych nowoczesnych dekoracji w pełni zadbali bowiem o to, aby stworzyć modele dobrze komponujące się zarówno w pomieszczeniu urządzonym w klimacie glamour, jak i vintage, retro, prowansalskim, rustykalnym czy też industrialnym. Hitem są dziś orchidee. Czy to zmieni się w najbliższym czasie? Zobaczymy!

Wspomnieć dziś musimy również kilka słów na temat tapet jednokolorowych, robią one bowiem w naszym kraju zawrotną karierę, gdy chodzi o świat aranżacji przestrzeni. Nie dziwi nas to kompletnie, są bowiem kwintesencją nowoczesności. I o to chodzi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here