Długa czy krótka damska kurtka? Co będzie najlepsze w nadchodzącej zimie?

0
2704

Zakup zimowej kurtki powinien być dobrze przemyślany. Powinna ona nie tylko ładnie się prezentować, ale być przede wszystkim wygodna i ciepła. Co nam po kurtce, która nie chroni nas przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych? W związku z tym nie można kierować się wyłącznie najnowszymi trendami czy też ceną okrycia wierzchniego. Kurtkę zimową powinno się wybierać w oparciu o swoje indywidualne potrzeby, oczekiwania i oczywiście preferencje. Do dyspozycji mamy zarówno kurtki krótkie, jak również długie, które mogą sięgać niemalże do ziemi. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, które należy przeanalizować przed sfinalizowaniem transakcji.

Kurtki zimowe damskie w wersji długiej czy też krótkiej?

Obecnie panie mogą liczyć na bardzo szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zimowe kurtki puchowe damskie. Dostępne są one w przeróżnych wariantach, dzięki czemu każda kobieta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nie brakuje oczywiście osób, które podczas zakupów kierują się wyłącznie ceną kurtki i potem jej wyglądem, co nie zawsze jednak się sprawdza.

Branie pod uwagę wyłącznie najnowszych trendów również może być zwodnicze. Nie jest też wcale powiedziane, że zimą najlepsza jest dla każdego długa kurtka. Do dyspozycji mamy też sporo krótkich kurtek zimowych. Nie jest tutaj jednak mowa o tych wykonanych z cienkiego materiału czy też takich sięgających z ledwością do połowy pośladków.

Kurtki zimowe

Krótka kurtka zimowa

Krótka kurtka zimowa jest idealna w przypadku osoby podróżującej samochodem i najlepiej z kapturem, aby nie szukać zawieruszonej gdzieś czapki, gdy się spieszymy. Taka niedługa kurtka na zimę musi być obowiązkowo gruba i dobrze ogrzewać całe ciało. Idealnie sprawdzi się od listopada i można chodzić w niej aż do marca. Jeśli jednak lubimy sporo spacerować zimą, to lepszym wyborem będzie zakup na Fasoni długiej kurtki zimowej.

Jest to także świetne rozwiązanie w przypadku osób poruszających się komunikację miejską. Długie kurtki polecane są również młodym mamom. Do takiej kurtki za kolano pasują praktycznie każde buty i to niezależnie od ich długości, więc jest to uniwersalny wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here