Długie włosy męskie

Która z nas nie lubi popatrzeć na zadbanego i dobrze ubranego mężczyznę? Ba, na kobiety zerkamy częściej, ale to już odrębna kwestia! Mężczyzna XXI wieku, to taki, który oprócz inteligencji i błyskotliwości (bowiem to mózg jest najbardziej seksownym elementem ciała), na kobiety zachwyca również odpowiednio dobranym strojem oraz fryzurą. Nie mowa tu o idealnie wystylizowanych włosach, tylko o schludności i doborze długości oraz kształtu czupryny. Jak widać w światowych, ale również naszych rodzimych trendach, długie włosy to już nie tylko trend zarezerwowany dla subkultur czy skrajnych aktywistów. Dziś, drogie panie długie włosy może nosić każdy mężczyzna. Ważne by były one zawsze higieniczne oraz zadbane, zarówno pod względem stylistycznym jak i sensu stricto zdrowotnym, czyli nie miały oznak łupieżu oraz nie łamały się czy rozdwajały na końcówkach.
Zaczerpnijmy łyka historii zanim przejdziemy do omówienia długich męskich włosów. Najwięcej mężczyzn decydowało się na długie męskie fryzury w latach 90., kiedy to powszechnie lubiana muzyka rockowa oraz styl grunge, doskonale komponowały się z bujnymi i niesfornymi pasmami. Wówczas najmodniejsze fryzury męskie były „czesane wiatrem” – czasami włosy rozpuszczano, a innym razem związywano niedbale gumką w niskiego kucyka. Obecnie muzyka oraz przynależność do konkretnej subkultury nie mają większego znaczenia coraz więcej panów decyduje się na półdługie czy długie fryzury męskie dlatego, że świetnie się prezentują, a przy okazji są bardzo modne i ponadczasowe.
Rodzaje męskich fryzur z długimi włosami w roli głównej:
Top knot, czyli tzw. fryzura samuraja. Aby wyczarować to niezwykle modne uczesanie, włosy z boku głowy muszą być bardzo krótkie. Tył można natomiast zapuszczać w literę V lub U. Męska fryzura typu top knot szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku panów z pociągłą twarzą i ładnym kształtem głowy. Z uwagi na fakt, że tego typu uczesanie odkrywa twarz, warto zapuścić brodę, która będzie świetnym dopełnieniem fryzury samuraja – doda męskości i podkreśli indywidualny styl mężczyzny.
Jedną z najmodniejszych propozycji, chętnie wybieranych przez odważnych i pewnych siebie mężczyzn są długie włosy z przedziałkiem na środku głowy. W tym przypadku pasma można z powodzeniem zaczesywać za ucho, odsłaniając tym samym twarz. Inną propozycją na modną fryzurę męską są rozpuszczone włosy z długą grzywką zaczesaną na bok. Co ciekawe, takie uczesanie dodaje tajemniczości i stylu panom w każdym wieku. Mężczyźni, którzy stawiają na wygodę, chętnie noszą długie włosy związane w kucyk.

http://www.wypaplani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here