dobre kosmetyki do włosów kręconych

Włosy kręcone wymagają szczególnego podejścia, by cieszyły oko i były dumą dla właścicielki. Są delikatne i łatwo podatne na uszkodzenia, dlatego trzeba zwrócić uwagę na pielęgnację i dobór dobrych kosmetyków do włosów kręconych. Ze względu na posiadaną tendencję do odchylenia łusek włosa oraz trudność w utrzymaniu właściwej wilgotności włosy kręcone stają się łamliwe, puszyste, suche i matowe. Wymagają więc pracy nad dobrą ich pielęgnacją i skupieniem się na odpowiednich zabiegach.

Dobry fryzjer

dobre kosmetyki do włosów kręconychWłosy kręcone wymagają ręki naprawdę dobrego fryzjera. Warto go poszukać wśród znajomych czy osób, które już mają dobrze ścięte kręcone włosy. Dobrze jest też wcześniej zrobić wywiad z fryzjerem czy zna się na technice cięcia kręconych włosów. W dobrym salonie z pewnością też doradzą w zakresie doboru dobrych kosmetyków do włosów kręconych.

Dobre kosmetyki

Dobre kosmetyki do włosów kręconych to przede wszystkim takie, które właściwie nawilżą strukturę włosa. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów zwróćmy na to uwagę, by szampon do codziennego użytku oraz odżywka do włosów kręconych, które są podstawą codziennej pielęgnacji podczas mycia głowy dobrze nawilżały włosy. Odżywka dodatkowo bardzo dobrze się spisuje, gdy nie mamy czasu na założenie maski do włosów.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest maska do włosów, która powinna być bogata w witaminy i oleje. Będzie to wpływać na kondycję włosów, odpowiednio je odżywiając i wzmacniając. Olejowanie włosów olejami roślinnymi doskonale wygładzą strukturę włosa nadając im gładkości, jedwabistości i blasku. Dodatkowym atutem używania olejów do włosów jest ich naturalne pochodzenie, nie obciążające nadmiernie loków.

Raz na tydzień lub dwa powinniśmy użyć szamponu oczyszczającego o włosów, ponieważ świetnie sobie poradzi ze zgromadzonymi kosmetykami, które obciążają włosy i uniemożliwiają ich regenerację.

Jednym z mierników czy kosmetyki jest dobrym kosmetykiem do włosów kręconych jest jego skład, które absolutnie nie powinien zawierać alkoholu. Alkohol bowiem ogromnie wysusza włosy i niwelują nasze zabiegi o odbudowę i pielęgnację włosów.

Dobre czesanie

Generalnie włosów kręconych się nie czesze, chyba, że chce się mieć efekt tzw. „siana”. Włosy rozczesujemy na mokro, grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Następnie stylizujemy je palcami, delikatnie je ugniatając.

Włosy kręcone są często na liście pragnień Pań, pewnie równie tak samo jak proste. Jednak trzeba pamiętać, że włosy wymagają dobrych kosmetyków zarówno kręcone jak i proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here