farba do włosów ciemny blond

W dzisiejszych czasach można szaleć w kolorystyce włosów. Jednego dnia jesteś brunetką, innego londynką a innego panią z rudą czupryną. Farby do włosów ciemny blond uczynią nas przepiękną blondynką. Kolor blond jest niezwykle popularny, nadaje rysom twarzy pewnego rodzaju łagodności i blasku. Rozświetlona jasnym kolorem głowa przyciąga uwagę i podobno spojrzenia wielu mężczyzn.

farba do włosów ciemny blondDo tej pory istniało przekonanie, że włosy w kolorze blond były przeznaczone tylko dla naturalnych blondynek i osób o jasnej cerze. Podstawowa sprawą jest określenie jaki mamy typ i koloryt skóry – ciepły czy zimny. To on najczęściej sprawia, że dobrze lub źle wyglądamy w blondzie. Jest wiele odcieni koloru blond i dzięki temu możemy dość łatwo dopasować odcień do właściwego typu naszej urody.

Ciemny blond

Farby do włosów ciemny blond są odpowiednie dla naturalnych brunetek i szatynek o ciemniejszej karnacji i brązowych oczach. Jednakże jest to też świetna kandydatura dla blondynek o jasnym i ciepłym kolorze skóry. Wachlarz farb do włosów ciemny blond jest dość szeroki, ponieważ obejmuje zarówno kolor popielaty czy platynę, ale również odcienie wpadające w lekki brąz.

Średni blond

Dla pań o cerze w ciepłej tonacji kolorystycznej z pewnością będzie odpowiedni kolor średni blond. Trzeba jednak zwrócić szczególna uwagę na odcienie jakie oferuje farba, by uniknąć żółtych lub pomarańczowych refleksów na włosach.

Jasny blond

Kolor jasny blond zdecydowanie jest przeznaczony dla osób z jasną cerą, niebieskimi oczami i naturalnych blondynek. Farba do włosów jasny blond nada ich twarzy promienistego blasku i młodzieńczego wyglądu.

Innym ważnym aspektem w wyborze odpowiedniego odcienia koloru blond jest stan naszej skóry. Jeśli skóra jest zmęczona, szara, matowa i pozbawiona blasku z pewnością niezbyt dobrze będzie wyglądała w jasnych odcieniach blond. Zdecydowanie lepiej poradzą sobie tu odcienie ciepłe i ciemniejsze na przykład farba do włosów ciemny blond. Ponadto panie, które mają problem z pękającymi naczyńkami, zaczerwienieniem skóry czy pryszczami powinny uważać i omijać szerokim łukiem kolory z czerwonymi i pomarańczowymi tonami, gdyż mogą podkreślać niedoskonałości skóry.

Musimy pamiętać, że wszelkie zabawy kolorystyczne z naszymi włosami osłabiają naszą kondycję włosów. Im częściej farbujemy włosy i im drastycznie zmieniamy kolory tym włosy stają się słabsze i gorszej jakości. Odwrócenie tego trendu będzie nas kosztowało w przyszłości dużo pracy, by właściwie dobrana pielęgnacja odbudowała strukturę włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here