Gdzie z dzieckiem w Warszawie można pójść do teatru?

Wizyta w teatrze jest doświadczeniem, które może ukształtować pod względem kulturalnym najmłodszych widzów. Warto, aby rodzice możliwie jak najwcześniej zaznajomili swoją pociechę z taką formą sztuki i wyrażania emocji, ponieważ dobrze wpływa to na psychikę maluszka i jego dalszą edukację kulturalną, a ponadto uwrażliwia. Teatr pokazuje dziecku, jak reagować w różnych sytuacjach i jakie postawy przybierać, zwłaszcza jeśli mowa jest stricte o spektaklach kierowanych do najmłodszych widzów. Takie miasto jak Warszawa oferuje atrakcje dla dzieci w teatrze w wielu miejscach.

Teatr Małego Widza

Od 2011 roku działa w stolicy pierwszy i jedyny w Polsce o tak dużym zasięgu teatr, który swoją ofertę kieruje właśnie do najmłodszych widzów. Mowa tu o Teatrze Małego Widza, miejscu bardzo przyjaznym małym dzieciom. Spektakle oraz zajęcia i warsztaty prowadzone są tu przez wykwalifikowanych aktorów i pedagogów, dla dzieci już od 1 roku życia. Z takim maluszkiem rodzice mogą przyjść do TMW (https://www.teatrmalegowidza.pl) i świetnie się bawić, uczestnicząc aktywnie w przedstawieniach. Dziecko poczuje się w tym miejscu bardzo swobodnie, ponieważ nie ma tu zbyt wielu ograniczeń.

Teatr Niewielki

Jeśli zastanawiacie się, gdzie z dzieckiem w Warszawie wybrać się do teatru, podpowiadamy, że dobrym pomysłem będzie sprawdzenie repertuaru Teatru Niewielkiego. Stworzono go na potrzeby najmłodszych – kolorowe ściany, książeczki i czekające na maluchów zabawki. Kameralna sala teatralna jest pełna miękkich poduszek, na których można wygodnie usiąść lub nawet się na nich położyć. Teatr Niewielki zaprasza na spektakle widzów w wieku od 1 do 7 lat, ale i starsi goście nie będą się tu nudzić. Spektakle na ogół odbywają się w środy i w weekendy.

Teatr Maskarada

W Warszawie atrakcją dla dzieci będzie też wizyta w Teatrze Maskarada, gdzie prezentowane są przedstawienia dobrane specjalnie pod kątem dzieci przedszkolnych i szkolnych. Nie brakuje także szczególnych propozycji dla najmłodszych. Co ciekawe, każdy spektakl odbywa się w specjalnie zaaranżowanej do tego celu przestrzeni, dzięki czemu aktorzy i widzowie mogą wchodzić w interakcje. Teatr Maskarada zaprasza na przedstawienia przede wszystkim dzieci w wieku od 0 do 12 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here