Idealna frezarka do paznokci – jak wybrać?

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie do wykonywania zabiegu manicure i pedicure. Jest coraz częściej stosowana w salonach kosmetycznych, ale można też wybrać frezarkę do użytku domowego. Jak wybrać właściwy model?

Piękne paznokcie niemal bez wysiłku

Frezarka do paznokci to jedno z urządzeń, które najczęściej znajduje się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Co więcej, dzięki niej można błyskawicznie zdjąć lakier hybrydowy, a także masę żelową lub akrylową. Działa szybko i precyzyjnie – nic dziwnego, że jest urządzeniem pożądanym w każdym profesjonalnym salonie.

Poniżej wyjaśniamy, czym jest frezarka do paznokci, jakie ma możliwości, a także podpowiadamy, jak wybrać właściwą. Inny model sprawdzi się w salonie kosmetycznym, a inny będzie wystarczający w warunkach domowych.

Możliwości frezarki do paznokci

Dzięki dobrej jakości frezarce nasze paznokcie mogą zyskać perfekcyjny wygląd – przede wszystkim ułatwia ona przygotowanie wymarzonej stylizacji. Urządzenie oferuje wiele możliwości i funkcji – m.in. możemy skrócić paznokcie, nadać im wybrany kształt, usunąć pozostały lakier, a także wypielęgnować paznokcie u nóg i przygotować płytki do zdobień. Poza tym, stosując frezarkę do usuwania resztek lakieru, nie trzeba stosować specjalnych zabiegów zmiękczających skórki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając frezarkę?

Bardzo praktyczny jest też model, który posłuży jako frezarka do skórek – można je idealnie usunąć bez cążek. To bardzo ważne, gdyż właśnie na topie jest manicure kombinowany, a staranne usunięcie skórek to w nim podstawowa czynność. Praca tym urządzeniem jest dużo szybsza i pozwala na perfekcję, dlatego warto zainwestować w dobry model – jak np. frezarka Marathon 3 Champion.

Wybierając konkretne urządzenie, zwróć uwagę na parametry, ale także głośność urządzenia i rodzaje frezów w zestawie. Wiertła do usuwania zgrubień z powierzchni stopy przydadzą się w trakcie wykonywania zabiegu pedicure – dzięki nim można zlikwidować m.in. nagniotki oraz odciski.

Ważne jest też, czy wygodnie Ci się operuje daną frezarką. Nie powinna być zbyt ciężka, jeśli będziesz nią pracować kilkanaście razy w ciągu dnia. Są też modele oferujące opcje dodatkowe, m.in. pochłaniacz pyłu.

Frezarka do salonu a do użytku domowego

Zwróć uwagę także na ilość obrotów oraz moc. Parametry te wpływają na komfort i skuteczność pracy. Jeśli prowadzisz salon, odpowiednia będzie frezarka stacjonarna. Dla stylistek dojeżdżających do klienta dobrym rozwiązaniem będzie model kieszonkowy – lekki i wygodny w transporcie, pozwalający wykonać zabieg w każdych warunkach.

Co więcej, frezarka do salonu powinna dysponować co najmniej 40-50 W mocy, najlepsze urządzenia mają aż 100-200 W. Jeśli planujesz wykonywać nią także pedicure, odpowiednie będą te mocniejsze urządzenia. Z kolei dla poszukujących pierwszej frezarki do użytku domowego odpowiedni będzie jednak znacznie słabszy model, oferujący około 20 W.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here