gruby koc

Miękki, ciepły, gruby koc to absolutna podstawa w naszych domach podczas zimnych dni. Aby móc się jednak nim cieszyć przez dłuższy czas, powinniśmy wybrać produkt wysokiej jakości oraz taki, który nam pod każdym względem odpowiada. Wybór może nie być do końca oczywisty, zważywszy na to, że do wyboru mamy koce bawełniane, koce polarowe albo akrylowe. Który z nich będzie najlepszy?

Gruby koc dobrej jakości – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zacznijmy od ustalenia, czego tak naprawdę oczekujemy po grubym kocu. Grube tekstylia potrzebne nam są podczas chłodniejszych pór roku. Wobec tego będziemy chcieli z pewnością, aby nasz koc przede wszystkim zapewniał nam ciepło i aby swoim przyjemnym dotykiem i materiałem umilał nam szare, długie i chłodne wieczory. Powinniśmy zatem zwrócić uwagę na to, jaka jest jego gramatura. Grube koce charakteryzują się wysoką gramaturą, dzięki czemu nie przepuszczają tak łatwo zimna – są termoizolacyjne. Pamiętajmy także o tym, aby zadbać odpowiednią jego wielkość. Jeśli chcemy swobodnie otulić się ciepłym kocem, to wybierzmy te o wielkości minimum 150×200. Mniejsze kocyki nadadzą się do ocieplenia samych nóg albo dla dzieci. Gdy już wiemy, czego dokładnie oczekujemy po naszym grubym kocu, przychodzi czas na dobór odpowiedniego materiału.

Koce bawełniane – czy warto?

Opcja ta przypadnie do gustu osobom, które lubią proste, praktyczne rozwiązania. Bawełniane rzeczy są bowiem niezwykle łatwe w pielęgnacji. Nie musimy martwić się o to, że coś się w nich łatwo pozaciąga, że będą się pruły i rozciągały. Bawełniane grube koce są ciężkie, więc jest to wybór odpowiedni dla osób, które lubią czuć na sobie ciężkość materiału. Możemy również być spokojni o jakoś bawełnianych narzut. Materiał ten jest naturalny, przepuszcza powietrze, dzięki czemu skóra oddycha przy jednoczesnej ochronie przed utratą ciepła.

Jak gruby koc, to może jednak polar?

Wiele osób kojarzy materiał polarowy z ciepłem i miękkością. I słusznie. Zaliczamy je do jednych z najlepiej utrzymujących ciepło materiałów. Bynajmniej nie oznacza to, że koce polarowe są szczególnie grube. Są one więc świetną opcją, jeśli od danego materiału oczekujemy ogrzania i miękkości, ale nie chcemy zawijać się w naprawdę gruby koc. Nie mniej dla fanów mięsistych koców z polaru z pewnością też coś się znajdzie.

A może koc akrylowy?

Koce wykonane z akrylu to zdecydowanie najlepszy wybór dla wszystkich osób, które pragną naprawdę grubego i zatrzymującego ciepło materiału. Są one bowiem wykonane ze sztucznego tworzywa, który nie przepuszcza tak łatwo powietrza. Dla jednych osób będzie to wada a dla innych zaleta. Szczególnie jeśli lubimy porządnie się wypocić, gdy nam zimno. Albo, gdy jesteśmy chorzy! Koce akrylowe przypadną do gustu również alergikom – sztuczne tworzywo nie powoduje uczuleń i spokojnie możemy otulać się nim bez obaw o wystąpienie reakcji alergicznej.

Grube koce – kiedy najbardziej się przydadzą?

Gruby, mięsisty koc przyda nam się w szczególności w okresie jesienno-zimowym. Możemy okryć się nim, siedząc w salonie podczas czytania książki czy oglądania telewizji. Może on posłużyć nam także jako narzuta na sofę czy łóżko. Zimą takie rozwiązanie będzie się prezentowało naprawdę ciekawie. Dodatkowo ciepły koc polarowy możemy zabrać ze sobą na wyjazdy w góry np. podczas ferii. Pamiętajmy, że niektóre elementy wyposażenia naszych domów są po prostu niezbędne i bardzo często się przydają. Gruby koc zdecydowanie do takiego wyposażenia należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here