Idealny makijaż dla szeroko rozstawionych oczu

Tusz do rzęs odgrywa kluczową rolę w każdym makijażu. Przyzwyczailiśmy się do wielu rodzajów makijaży, do tego codziennego, wieczorowego czy nawet biznesowego. Dobieramy go też ze względu na specyfikę twarzy i oczu, co czasami przysparza nam nieco wątpliwości, bo nie wiemy, jaki rodzaj makijażu jest odpowiedni, gdy oczy są naszym zdaniem zbyt blisko siebie lub zbyt daleko. Odpowiedzmy więc na pytanie, jak wykonać makijaż dla szeroko rozstawionych oczu.

Za idealnie usytuowane oczy uważa się takie, które oddalone są od siebie o długość jednego oka. Gdy ten dystans jest większy, to mamy do czynienia z szeroko rozstawionymi oczami. To  oczywiście nie jest żaden powód do zmartwień. Każdy człowiek ma indywidualne cechy, niepowtarzalną budowę ciała, a piękno ma różne odcienie. Panie, które czują wewnętrzną potrzebę wizualnego korygowania takiego stanu rzeczy, mogą stosować na co dzień make-upowe sztuczki tuszujące szeroki rozstaw oczu.

Tusz do rzęs, cienie do powiek i trochę teorii

Specjaliści dawno już wymyślili dedykowane techniki makijażu dla zbyt małych i za wielkich oczu. Wśród sposobów malowania znajdziemy też ten przeznaczony dla oczu osadzonych zbyt blisko nosa. I wydawałoby się, że przy oczach za bardzo oddalonych od siebie wystarczy zastosować odwrotność tej techniki, ale nic bardziej mylnego. Więc czym się kierować, wykonując makijaż oczu szeroko rozstawionych?

Nadrzędną zasadą jest naturalny, nieprzerysowany makijaż. Ta zasada sprawdza się zresztą nie tylko w tej sytuacji. Wszystkie wyraziste elementy makijażu wydobywają na powierzchnię różne niedoskonałości urodowe, dlatego na krzykliwy make-up mogą sobie pozwolić osoby o nienagannych proporcjach lub te, które celowo chcą podkreślić swoją specyficzną urodę.

Nakładając makijaż na szeroko rozstawione oczy, zacznij od wewnętrznych kącików, na które nanieś nieco cielistego, matowego cienia do powiek. Błyszczące czy perłowe cienie jeszcze bardziej podkreślą zbyt dużą odległość między oczami. Na pozostałą część powieki nałóż ciemniejszy cień, a naturalne załamanie powieki podkreśl jeszcze intensywniejszym odcieniem tej samej barwy. Wszystkie warianty cieni powinny znajdować się tylko na powiekach. Jasny cień nałóż też na dolną powiekę.

Podkreślając oczy, nie używaj czarnej kredki, znacznie lepiej będzie wyglądała ta w ciemnym, szarym kolorze albo brązowa. Malując kreski w okolicach linii rzęs nie łącz ich w zewnętrznych kącikach oczu, to właśnie zbliży optycznie oczy do siebie. Dobry tusz do rzęs np. Volume Million Lashes zwieńczy dzieło. Starannie nałożony na rzęsy jest niezbędnym elementem każdego makijażu.

Dobre kosmetyki ułatwią każdy makijaż

Aby wykonać dobry makijaż potrzebne są sprawdzone kosmetyki. Wybierając cienie do powiek, musisz wiedzieć, że najpopularniejsze są cienie prasowane, które łatwo się nakłada i rozciera. Cienie sypkie są świetnie napigmentowane i niewielka ilość wystarczy, aby kolor na powiece był wyrazisty. Ich wadą jest to, że zwykle mocno się sypią przy nakładaniu. Z kolei cienie w kremie i w kredce są bardzo łatwe w nakładaniu, ale trudno się je rozciera. Najłatwiej więc korzystać z tych prasowanych.

Dobry tusz do rzęs jest niezbędny dla prawidłowego wykonania makijażu. Kupując go, warto sięgnąć po produkt sprawdzonej marki. Sprawdź, czy ma odpowiednią, półpłynną konsystencję i jaki rodzaj szczoteczki w nim zastosowano. Wybierz taką, która najbardziej pasuje do twoich rzęs.

Chcesz nauczyć się jak robić makijaż krok po kroku? Chcesz otrzymać certyfikat ukończenia kursu makijażu? Zakup kurs makijażu pedzlove.pl w promocyjnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here