Idealny podkład dla cer problematycznych

Posiadaczki cery problematycznej nie często sięgają po najbardziej dostępne podkłady i pudry. Dla nich liczy się krycie i matowienie, które nie sprawia wrażenia maski. Dlatego podkłady i pudry dla cery mieszanej czy tej z przebarwieniami wybierane są ze szczególną uwagą. Idealny podkład dla kobiet o cerze z problemami to nie ten, który polecają reklamy, celebrytki i vlogerki. To podkład, który doskonale sprawdza się w wysokich temperaturach, nie odkłada się w załamaniach, nie roluje i kryje niedoskonałości w najbardziej naturalny sposób.

Idealne krycie bez efektu maski 

Niwelowanie zaczerwienień, korekta przebarwień i nadmiernie otwartych porów oraz przede wszystkim przeciwdziałanie błyszczeniu – to elementy charakterystyczne dla podkładów dedykowanych problematycznym cerom. Ratunkiem dla cer tłustych i mieszanych oraz tych szczególnie podatnych na przebarwienia są podkłady kryjące, które jednak nie do końca sprawdzają się w codziennym użytkowaniu oraz w trakcie upałów. Dlatego doskonały podkład dla cer, które wymagają krycia to taki, który dobrze się rozprowadza i płynnie wnika w pory oraz którego konsystencja pozwala na jednolite pokrycie całej powierzchni twarzy. 

Topowe produkty 

Jeśli chodzi o podkłady dla cer tłustych i mieszanych oraz cer problematycznych, np. z trądzikiem czy widocznymi przebarwieniami na rynku kosmetycznym jest chyba najwięcej produktów zyskujących miano legendarnych. Wszystko wynika z faktu, że dobrej gęstości, trwały podkład kryjący niedoskonałości może naprawdę zmienić wiele w wyglądzie twarzy. Co tydzień tysiące spektakularnych efektów działania kosmetyków kryjących można oglądać na youtube. Vlogerki z ekstremalnie trudnymi do zakrycia przebarwieniami, a nawet bliznami potrądzikowymi pokazują jakie efekty daje zastosowanie produktów takich jak Double Wear od Estee Lauder, Urban Decay All Nighter Liquid czy Revlon Colorstay. Wciąż udoskonalany, a jednak nietracący zaufania konsumentek skład tych produktów broni się na rynku od kilku, a nawet kilkunastu lat. 

Cechy dobrego podkładu dla cer problematycznych 

Idealna konsystencja, jaka pozwala na pokrycie nawet wypukłych blizn czy krost to taka, która płynnie się rozprowadza. Tak samo, jak w przypadku twarzy pokrytej zmarszczkami i tutaj nie sprawdzają się typowo kryjące podkłady, które stosuje się na sesjach zdjęciowych, a które pozostawiają pudrowe wykończenie. Ich konsystencja nie tylko wyjątkowo lubi wnikać w zagłębienia czy zmarszczki, ale również roluje się po dłuższym noszeniu na twarzy. Podkład kryjący nie powinien się kleić ani zbyt intensywnie pachnieć – powinien jak najbardziej wyglądem przypominać kremy typu BB. 

Czy podkłady radzące sobie z problematyczną cerą mogą być tanie? Owszem, może nie jest to najniższa półka cenowa, ale na pewno nie trzeba sięgać po kosmetyki kosztujące powyżej 300 zł, by znaleźć swojego ulubieńca. W perfumeriach, a coraz częściej i drogeriach można poprosić o próbkę podkładu, którą można przetestować w domu i sprawdzić wytrzymałość kosmetyku na konkretnym typie skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here