Malowanie ścian to sposób, aby jak najszybciej odświeżyć każde pomieszczenie. To także sposób na odświeżenie sypialni – szczególnego miejsca w naszych domach. Jakie trendy kolorystyczne projektanci proponują nam w tym sezonie?

Najmodniejsze kolory

Mimo różnych trendów kolorystycznych do sypialni warto wybierać te barwy, które będą sprzyjać relaksowi i wypoczynkowi, które będą w niej budować intymny nastrój. Z propozycji kolorystycznych warte uwagi są: odcienie świeżej mięty, zgaszony róż, biel, limonkowy. Możemy postawić również na bardziej odważne kolory: mocny oliwkowy, ciemny granat czy gorącą nasyconą czerwień. Barwy te nie tylko świetnie wyglądają solo, ale także w duetach. Odcień świeżej mięty możemy połączyć z jasnym różem. Taki duet odświeży sypialnię, sprawi, że stanie się ona bardziej przytulna. Duet ten to także doskonałe rozwiązanie w przypadku, kiedy zależy nam na tym, aby optycznie ją powiększyć. Do różu i rozbielonej mięty pasować będą także rozbielone barwy. Idealnym duetem do sypialni jest także odcień szarości i zieleni. Szary kolor jest wciąż przez wielu nas niedoceniany. Trochę szkoda, bo jest on wyjątkowo uniwersalny. Doskonale wygląda solo, ale nie boi się także połączeń. Groszkowy odcień zielonego połączony z szarym stworzy sypialnię, w której odpoczniemy naprawdę bardzo dobrze. Szarości można ożywić nie tylko łącząc je z zielonymi, ale także błękitnymi lub fioletowymi dodatkami.

Według jakich zasad dobierać kolory do sypialni?

Panujące trendy nie zawsze odpowiadają naszym upodobaniom. Kierujmy się więc nie tylko modą, która szybko przemija, ale także naszymi upodobaniami. Warto pamiętać, że nasycone barwy w sypialni dodają energii, raczej więc powinniśmy unikać w sypialni. Przed snem powinniśmy się bowiem wyciszyć. Barwy nasycone nie koniecznie sprawdzą się także w małej sypialni: będą się zbyt mocno rzucać w oczy. Z kolei pastelowe barwy kojarzą się z wiosną. Sypialnia w tych barwach jest bardziej intrygująca i szykowna. Do tego stanie się bardzo przytulna i ciepła. W takiej sypialni łatwiej o relaks i wypoczynek.

Jaką farbę wybrać?

Barwne impresje to gorący trend wnętrzarski. Możemy postawić na farbę z połyskiem. Kiedy zapalimy w sypialni światło, ściany rozbłysną drobinkami, jak miniaturowe diamenciki. Ściana może też lśnić bardzo delikatnie i subtelnie. Farby z efektami należą do bardzo modnych sposobów dekorowania ścian w sypialniach.

Kolory potrafią w zaskakujący sposób odmienić każde wnętrze. W sypialni warto sięgać szczególnie po pudrowe, przygaszone barwy, które wyjątkowo sprzyjają wypoczynkowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here