Jak dbać o cerę naczynkową?

Rumieńce są naturalną reakcją organizmu na stres, silne emocje lub bardzo niskie i wysokie temperatury otoczenia. Zazwyczaj szybko znikają, jednak jeśli nie bledną z czasem, najprawdopodobniej mamy do czynienia z cerą naczynkową. W jaki sposób ją pielęgnować, aby zmniejszyć problem nawracających zaczerwienień twarzy ?

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Cera naczynkowa to głównie domena kobiet, co ma z związek z obecnością żeńskiego hormonu płciowego – estrogenu. Hormon ten rozszerza naczynia i rozpulchnia mięśniówkę naczyń krwionośnych, przez co skóra jest bardziej wrażliwa. Rozszerzone naczynka występują najczęściej w okolicach nosa, na brodzie i policzkach. Problem dotyczy zarówno młodych jak i starszych kobiet, jednak zdecydowanie nasila się po 30 roku życia. Dzieje się tak dlatego, że w tym wieku mikrokrążenie staje się coraz słabsze.

Cera naczynkowa jest bardzo wymagająca i potrzebuje specjalnego traktowania. Ważne jest, aby unikać gwałtownych zmian temperatury, które prowadzą do zaczerwienienia i podrażnienia twarzy. Niezawodne są kremy dedykowane dla osób z cerą naczynkową, dlatego warto wybrać dobry kosmetyk.

Kremy

Krem powinien chronić przed UV i intensywnie nawilżać skórę. Dobre kosmetyki odżywiają, chronią przed chłodem i zmniejszają zaczerwienienie przez wzmacnianie naczynek. Produkty przeznaczone do cery naczynkowej powinny poprawiać koloryt twarzy, dzięki czemu rumieńce i zaczerwienienia są mniej widoczne. Dobre kremy zawierają rutynę wzmacniającą i uszczelniającą naczynia krwionośne, wyciągi roślinne oraz witaminy: C, K, PP. Nie wszystkie produkty zawierają składniki, które w sposób aktywny będą wpływać na kondycję naczynek, dlatego warto czytać składy przed zakupem.
Zdecydowanie powinno się unikać kremów, które zawierają alkohol, mentol, miętę i olejek eukaliptusowy. Niewskazane są preparaty liftingujące i peelingi mechaniczne, które pobudzają krążenie krwi i rozszerzają naczynka.

Jak się malować?

Podrażnienia cery naczynkowej na szczęście dość łatwo zamaskować. Z pomocą przyjdą odpowiednie podkłady i korektory. Pod podkład warto zaaplikować krem lub specjalną bazę. Fluid powinien mieć odcień jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego, aby makijaż nie wyglądał sztucznie. Zielone korektory skutecznie zatuszują zaczerwienienia w wyjątkowo problematycznych miejscach. Makijaż warto wykończyć pudrem, który zmatowi cerę. Do podkreślenia policzków lepiej nie używać różu i zastąpić go bronzerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here