Jak dobrać firanki do pokoju dziecięcego

Zasłony to jeden z elementów wyposażenia wnętrza, który można zamocować w każdym pomieszczeniu. Wybierając jednak zasłony dziecięce, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Na co konkretnie? Dowiedz się, w jaki sposób dobrać firanki do pokoju dziecięcego.

  1. Zasłony dla dzieci – funkcjonalność i bezpieczeństwo
  2. Właściwy rodzaj tkaniny
  3. Zasłony dla dziewczynki i chłopca

Zasłony dla dzieci – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Decydując się na zakup zasłony do pokoju dziecięcego w polecanym sklepie https://alena-firany.pl/zaslony-do-pokoju-dzieciecego.html, należy mieć na uwadze, że powinny być one przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne. W zbyt długie, ciągnące się po ziemi firany dla dzieci maluchy mogą się łatwo zaplątać podczas intensywnej, radosnej zabawy, a w rezultacie np. upaść i zrobić sobie krzywdę. Innym niebezpieczeństwem wynikającym ze zbyt długich zasłon jest możliwość pociągnięcia za tkaninę i w efekcie zrzucenie na siebie karnisza. Dlatego też decydując się na zakup, dobrze jest wziąć pod uwagę ich długość. Jaka jest najbardziej odpowiednia? Zaleca się, aby w przypadku młodszych dzieci była to długość maksymalnie sięgająca parapetu. Jest ona znacznie bezpieczniejsza niż modele do ziemi, a równocześnie także jest korzystnym rozwiązaniem w okresie jesienno-zimowym. Krótkie zasłony nie zakrywają bowiem grzejnika, a w rezultacie nie blokują przepływu ciepła. Są więc funkcjonalne, a przy tym ekonomiczne.

Zasłony dla dzieci

Właściwy rodzaj tkaniny

Poza długością, istotnym parametrem decydującym o wyborze firanki dla dzieci, powinien być również rodzaj tkaniny. Na rynku dostępny jest szeroki wybór materiałów, z których produkowane są zasłony. Sklepy proponują więc m.in. modele wykonane z organzy, atłasu, weluru, poliestru, lnu, bawełny oraz wielu innych materiałów. Każdy rodzaj ma swoje zalety. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy, to najlepszym rozwiązaniem są firany z tkanin o pochodzeniu naturalnym, czyli z lnu i bawełny. Pierwszy z nich jest lekki, przewiewny, nie elektryzuje się i – co szczególnie istotne – jest antyalergiczny. Sprawdzi się więc przede wszystkim w pokojach dzieci cierpiących na różnego rodzaju alergie. Dobrym wyborem są również zasłony z tafty, cechujące się odpowiednią sztywnością, a przy tym bardzo estetycznym wyglądem. Ich dużą zaletą jest to, że nie przepuszczają światła, dzięki czemu pozwolą na drzemkę w ciągu nawet najbardziej słonecznego dnia. Są szczególnie polecane do pokoju maluszków. Optymalna gęstość splotu skutecznie chroni przed słońcem i pozwala maluchowi spokojnie spać o każdej porze. Ponadto do polecanych rodzajów materiałów zaliczyć można również takie tkaniny jak brokat, mora czy żakard.

Zasłony dla dziewczynki i chłopca

Poza funkcjonalnością, warto pamiętać, że zasłony powinny być także po prostu ładne. Wybierając firanki dla pociechy, dobrze jest wziąć pod uwagę kolorystykę mebli, ścian oraz rodzaj tkaniny. Warto zdecydować się na intensywne kolory albo konkretne wzory. Jeśli dziecko ma swojego ulubionego bohatera z bajki albo filmu, można zakupić firankę z taką właśnie postacią. Jeśli chodzi o zasłony dla dziewczynki, to szczególną popularnością cieszą się artykuły z sercami, zwierzakami (zwłaszcza psiakami albo kociakami), wróżkami lub jednorożcami. Zawsze lubiane są również wzory kwiatowe. Z kolei dla chłopców odpowiednie będą modele w samochody, samoloty, piłki albo pociągi, a także z rycerzami czy piratami. Na rynku dostępne są również wersje z postaciami z bajek Disney’a, w tym m.in. z bohaterkami Krainy Lodu, Królewny Śnieżki, bajki Auta czy też Batmana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here