Mężczyzna, który chce wyglądać elegancko nie ma za dużego wyboru – musi włożyć garnitur, a na wyjątkowe okazje smoking lub nawet frak. Co jednak, jeśli chce podkreślić swój styl i dobry gust? Musi zdecydować się na odpowiednie dodatki, na przykład spinki do mankietów. Można je potraktować jako męski odpowiednik biżuterii. Jak nosić spinki do koszuli i jak łączyć je z innymi elementami garderoby? Oto garść porad.

Eleganckie spinki do mankietów – tylko na wyjątkowe okazje

Wybierając spinki do mankietów trzeba pamiętać, że jest to dodatek przeznaczony tylko do najbardziej eleganckich stylizacji i wyjątkowych okazji. Aby spinki dobrze wyglądały muszą być założone na mankiety specjalnie do tego przeznaczone – lekko usztywnione i specjalnie wydłużone, aby można je było elegancko podwinąć. Takie mankiety nazywa się francuskimi, chociaż należy zaznaczyć, że niektóre modele koszul pozwalają nosić spinki na mankietach bardziej tradycyjnych. Bardzo ważne jest również to, że spinek nie należy zakładać do koszuli, jeśli nie zamierza się nosić marynarki. To z założenia strój mniej elegancki i niezbyt formalny, więc spinki nie będą pasowały.

Ekskluzywne spinki do mankietów muszą pasować do innych dodatków

Aby spinki do mankietów komponowały się jak najlepiej, należy dopasować je do innych elementów garderoby i dodatków. Jeśli spinki są ozdobione, na przykład kamieniem, warto dobrać go do koloru krawata lub poszetki. Najczęściej natomiast eleganckie spinki do mankietów wykonane są z jednolitego metalu szlachetnego na przykład srebra i wówczas najlepiej dopasować je do innych metalowych elementów ozdobnych – klamry od paska, zegarka z metalową bransoletką lub spinki do krawata. Czasem można kupić gotowe zestawy spinek do mankietów i krawatów, które współgrają i dobrze razem wyglądają, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby próbować tworzyć własne kompozycje.

Ciekawe spinki do mankietów – należy wybierać ostrożnie

Coraz częściej w ofertach wielu sklepów można spotkać spinki do mankietów w nietypowych wzorach lub nawet z zabawnymi napisami. Czy aby podkreślić swoją oryginalność można je zakładać? Tak, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach. Na pewno nie będą pasowały do najelegantszych smokingów i fraków, tam zawsze powinna obowiązywać klasyka. Trzeba dobrać je również do okoliczności, nie w każdej sytuacji taki detal będzie dobrze odebrany. W związku z ich mniej eleganckim charakterem można założyć je nawet do sportowej marynarki i zwykłej koszuli – będą akcentem podkreślającym odwagę i charakter całej stylizacji.

Gdzie kupić spinki do mankietów?

Pomimo tego, że spinki do mankietów to bardzo elegancki dodatek, nie trudno znaleźć miejsce, gdzie można je kupić. Przykład sklepu, w którym można znaleźć wiele ciekawych modeli to między innymi ten z linka – https://touspolska.pl/bizuteria?cat=112. O wiele ważniejsze jest dobranie spinek do własnego stylu, a także dopasowanie ich do innych elementów garderoby i dodatków, tak aby wszystko razem tworzyło gustowną i elegancką całość.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here