Jak dobrać szpilki do figury?

Niemalże wszystkie kobiety kochają szpilki – nawet jeśli czasami ta miłość wiąże się z bólem stóp. Nie ma drugich takich butów, które mogą dodać tak dużo pewności siebie, ukryć nadprogramowe kilogramy czy też przyciągnąć uwagę do zgrabnych nóg. Jak dobrać szpilki, żeby podkreślały atuty sylwetki? 

Czy szpilki mogą wydłużyć Twoją figurę?

Nie chodzi tu jedynie o dodanie sobie kilku lub kilkunastu centymetrów przy pomocy obcasów. Umiejętnie dobrane buty mogą optycznie wydłużyć sylwetkę nawet niskiej kobiety. Wystarczy jedynie przestrzegać kilku prostych zasad.

Szpilki szare lakierowane w zestawieniu ze spódnicą lub spodniami w tym samym kolorze nie tylko dadzą wrażenie harmonii, ale także sprawią, że kobieta będzie wydawała się wyższa. Panie, którym zależy na dodaniu sobie centymetrów do wzrostu, wydłużeniu nóg lub ich wysmukleniu powinny dobierać buty pasujące kolorem do dołu stylizacji. W niemalże każdym przypadku dobrym rozwiązaniem będą również szpilki nude, jednak należy pamiętać o wybraniu odcienia pasującego do karnacji.

Jednak nie tylko kolor ma znaczenie. Bardzo ważnym elementem jest również czubek buta. Buty w szpic potrafią znacząco wydłużyć i wysmuklić nogi. Warto jednak pamiętać, że prezentują się atrakcyjnie tylko w przypadku małych lub średniej wielkości stóp. Panie noszące większe rozmiary powinny postawić na zaokrąglone noski lub na szpilki z czubkiem w kształcie migdałów, które uznawane są za alternatywne rozwiązanie.

Na cienkim obcasie czy na słupku?

Dla wielu kobiet szpilki na cienkim obcasie to symbol kobiecości, bez którego nie wyobrażają sobie swojej garderoby. Niestety, ten typ obcasów niekoniecznie pasuje do każdej sylwetki. Źle dobrana grubość szpilki może zaburzyć proporcje i czasami dać wręcz komiczny efekt.

Szpilki na cienkim obcasie świetnie sprawdzą się w przypadku szczupłych kobiet o drobnej budowie i smukłych łydkach. Panie o bardziej masywnej budowie, zwłaszcza w przypadku figury gruszki, powinny raczej stawiać na klasyczną grubość obcasa lub bardzo modne czółenka, sandały czy botki na słupku. Nawet niezbyt szczupła łydka może prezentować się bardzo atrakcyjnie, jeśli dobierze się odpowiedni obcas.

Czy wysokie szpilki są dla każdej kobiety?

Bardzo często niskie kobiety wybierają nawet kilkunastocentymetrowe szpilki, żeby dodać sobie wzrostu. To błąd, ponieważ tak wysoki obcas może zaburzyć proporcje ciała. Niskie kobiety mogą dodać sobie centymetrów, a przy okazji świetnie się prezentować, w szpilkach na średniej wysokości obcasie.

Wysokie szpilki lepiej będą prezentowały się w przypadku wyższych pań, zwłaszcza tych, które mogą pochwalić się długimi nogami. Co więcej, długie nogi pozwalają na noszenie każdej wysokości szpilek, nawet tych z obcasami typu kaczuszka. Należy jednak pamiętać, że dla własnego zdrowia nie warto każdego dnia męczyć swoich stóp w szpilkach wyższych niż 10 centymetrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here