Jak dobrać wisiorek czy zawieszkę do koszuli

Odpowiednio dopasowany do koszuli wisiorek stanowi doskonałe uzupełnienie eleganckiego charakteru tego elementu garderoby, dlatego też warto przemyśleć kwestię jego doboru, dopasowując tak formę, jak i rodzaj kruszcu czy dodatków w postaci pereł, kamieni lub kryształów do stroju.

Rodzaj wisiorka a kołnierz koszuli

Dopasowując wisiorek do koszuli należy mieć na względzie przede wszystkim dobranie jego formy i wielkości do kołnierza koszuli stanowiącego rodzaj obramowania tworzącego z tym elementem biżuterii kompletną całość.

Niewielki dekolt i mały wisiorek – złota zawieszka serce

Wielkość wisiorka zależy w znacznej mierze od głębokości dekoltu koszuli, co oznacza, iż w przypadku bardzo niewielkiego dekoltu wisiorek powinien być dosyć małych rozmiarów. Doskonale sprawdzi się np. zawieszka w kształcie serduszka.

Zawieszka serce

Głęboki dekolt – duży wisiorek

Natomiast w przypadku głębszego dekoltu wisiorek może być odpowiednio większy. Za każdym razem jednak należy zwrócić uwagę na to, by zbyt duży i strojny wisior nie przytłaczał optycznie dekoltu i nie tworzył dysonansu z kołnierzykiem koszuli.

Jaki wisiorek do eleganckiej koszuli?

W przypadku eleganckiej koszuli z jasnego jedwabiu o niezbyt dużym kołnierzu wisiorek powinien być odpowiednio mały i zasadniczo klasyczny w formie.

Wisiorek perła w srebrnej oprawie lub z cyrkonią lub zawieszka z brylantem

Wszelkiego rodzaju zdobienia należy w tym wypadku ograniczyć do minimum, w związku z czym w tej sytuacji sprawdzi się biżuteria o wycięciach ażurowych stwarzająca wrażenie lekkości tudzież delikatne zdobienia za pomocą niewielkich cyrkonii. Alternatywną opcją może być wisiorek w formie pojedynczej, niezbyt dużej perły.

Wisiorek z perłą

Jak dopasować kolor wisiorka do motywów ozdobnych oraz barwy koszuli?

W przypadku koszuli kolor materiału ma zasadnicze znaczenie determinujące mniej lub bardziej oficjalny charakter stroju. W tym wypadku dobór odpowiedniego rodzaju wisiorka jest czynnikiem niezbędnym dla uzyskania optymalnego efektu końcowego.

Wisiorki duże do koszul czarnych i czerwonych z grubego materiału

Dobierając wisiorek do koszuli z czarnego lub czerwonego, dosyć solidnego materiału o dużym, wywiniętym kołnierzu można pozwolić sobie na więcej rozwiązań stylizacyjnych. Włoskie wisiorki i zawieszki oferuje sklep https://esclusiva.pl/zawieszki-wisiorki. W tym wypadku sprawdzi się zarówno owalny wisior ozdobiony wizerunkiem kwiatów, nowoczesny w formie wisior z korali lub kamieni, czy też prosty srebrny wisior w kształcie serca zdobiony żłobieniami.

Naszyjniki celebrytki

Złota celebrytka nieskończoność do ozdobnej koszuli

Zgodnie z zasadami umiaru oraz unikania zbędnego przeładowania do koszuli wykonanej z ozdobionego wybranego koloru nicią materiału należy dobrać prosty, pozbawiony ozdób wisior w klasycznej, geometrycznej formie, który podkreśli piękno materiału.

Wisiorek z kamieniem do koszul jednobarwnych

Do koszuli jednobarwnej z kolei można dopasować różnego rodzaju wisiorki zdobione kamieniami czy koralikami odpowiadającymi kolorowi koszuli bądź podkreślającymi go na zasadzie kontrastu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here