Rozmowa wstępna jest spotkaniem pomiędzy Tobą – osobą ubiegającą się o pracę, a Twoim przyszłym pracodawcą lub jego przedstawicielem.
Celem spotkania dla pracownika jest znalezienie interesującej i dobrze płatnej pracy, a dla pracodawcy znalezienie odpowiedniego pracodawcy. Obydwoje chcą, by rozmowa była owocna, i jeżeli rozmawiają szczerzę mają szansę na to, by się powiodła.
Jako osoba ubiegająca się o pracę, powinieneś starać się zrobić jak najlepsze wrażenie na pracodawcy.
Bardzo waży jest wygląd czyli schludność. Nie oznacza to nie wiadomo jak drogiego ubrania. Chodzi tylko o to, by dobrze wyglądać.
Punktualność ma fundamentalne znaczenie przy rozmowach o pracę.
Musisz być na czas. Nie 10 minut wcześniej i z pewnością nie później, ale Po prostu zapukaj do drzwi dokładnie o wyznaczonej porze.
Wchodząc, nie możesz mieć gumę do żucia w ustach, ssać cukierków lub palić papierosa.
Musisz pamiętać, by na spotkanie przynieść świadectwa szkolne lub świadectwa ukończenia szkoleń, kursów.
Rozmowa wstępna ma formę wielu pytań i odpowiedzi. Odpowiadając na nie, rób to zwięźle i jasno. Nie mów tylko,, tak ” i,, nie ”. Podawaj pełne wyjaśnienia, nigdy nie wzruszaj ramionami, nie ziewaj i nie zachowuj się nerwowo.
Uważnie słuchaj, gdy pracodawca mówi o twoich obowiązkach. Pokaż, jak bardzo jesteś nimi zainteresowany, grzecznie zadawaj pytania. Jeśli nie wiesz, jak np. Korzystać z laptopa, bądź uczciwy i powiedz o tym, lecz zapewnij prowadzącego rozmowę o twojej chęci nauczenia się.

http://www.jobston.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here