włosy
fot.: pexels.com

Pielęgnacja włosów nie polega tylko na dobieraniu odpowiednich produktów kosmetycznych. Aby włosy były w dobrej kondycji, bardzo istotne jest aby raz na jakiś czas zapewnić im odpowiednie oczyszczanie. Jak oczyścić włosy i skórę głowy, tak aby było to zrobione dobrze, a przy tym im nie zaszkodziło?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/oczyszczanie-wlosow/

Po co oczyszczać włosy i skórę głowy?

Oczyszczanie należy przeprowadzać z bardzo oczywistych względów. Jeżeli włosy i skóra głowy, nie otrzymają odpowiedniej ilości składników odżywczych, to ich stan się znacznie pogorszy. Taki detoks jest bardzo potrzebny ze względu chociażby na fakt, że czynniki zewnętrzne (takie jak kurz) oraz środki do stylizacji (np. maski do włosów), mogą mieć zatykający wpływ na pracę gruczołów.

Jeżeli nie będzie się regularnie oczyszczać włosów oraz skóry głowy, to gorzej będą one przyswajać kosmetyki, staną się matowe, będą narażone na choroby (np. łupież) oraz nie będą się dobrze układać. Brak oczyszczenia może skutkować również podrażnieniami skóry głowy lub nadmiernym wypadaniem włosów.

Oczyszczanie włosów jest zabiegiem, który można wykonać zarówno „na własną rękę” w domowym zaciszu, jak i u fryzjera. W przypadku drugiej opcji, jest ona jednak znacznie bardziej czasochłonna, gdyż wymaga regularnego powtarzania. Właśnie dlatego, większość pań decyduje się na przeprowadzanie takich zabiegów w domu.

Sposoby na dogłębny detoks

Oczyszczanie włosów powinno się wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. W tym celu, można wykorzystać szampony mocno oczyszczające, peelingi lub sodę oczyszczoną. Produkty te pomogą pozbyć się z powierzchni skóry głowy takich substancji jak np. resztki środków stylizujących, toksyny, brud i kurz czy nadmiar sebum.

W przypadku domowych sposobów, można skorzystać z oczyszczania włosów za pomocą sody i octu, glinki oraz ziół. Są to łatwe, a także naturalne metody, które przywrócą skórze głowy prawidłowe pH lub wyregulują pracę gruczołów łojowych.

Jeżeli chodzi o zioła, z których można wykonać płukanki do włosów, są to m.in. zielona herbata, pokrzywa, szałwia lub rumianek. Po zabiegach, warto przeprowadzić olejowanie włosów, które je odżywi, wygładzi, a przy tym stworzy naturalną ochronę.

Przeczytaj też: http://www.rebeliakultury.pl/jak-owoce-wplywaja-na-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here