Piękne włosy to marzenie niemal każdej kobiety, niestety nie każda z nas może pochwalić się bujną czupryną. Ich kondycja często pozostawia wiele do życzenia mimo stosowania odżywek. Włosy będą piękne, jeśli wybierzemy odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji.
Zwłaszcza cienkie włosy potrzebują porcji nawilżenia i odżywienia, trzeba jednak pamiętać, aby nie doprowadzić do ich przeciążenia. Nie bez znaczenia jest także technika mycia i suszenia, dzięki czemu możemy zwiększyć objętość włosów i zapobiec ich łamaniu się.
Właściwa technika mycia
Dobre kosmetyki do cienkich włosów do nie wszystko. Bardzo ważny jest sposób, w jaki obchodzimy się ze swoimi włosami. Większość osób nie zastanawia się nad tym jak myć głowę, jednak czynność ta jest bardzo ważna i nieumiejętnie przeprowadzona może zaszkodzić. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie płukać głowy zbyt ciepłą wodą oraz nie nakładać odżywek bezpośrednio na skalp. Takie postępowanie może doprowadzić do szybkiego przetłuszczania się skóry głowy. Zwracajmy także uwagę na stosowane kosmetyki, które powinny być dopasowane do typu włosów.
W jaki sposób zabrać się za suszenie?
Cienkie włosy wyjątkowo łatwo ulegają przegrzaniu, dlatego powinniśmy suszyć je delikatnym powiewem o niskiej temperaturze. Ważna jest też odległość suszarki od skóry głowy – powinna wynosić minimum 20 cm. Układając włosy na szczotce należy pamiętać, aby nie szarpać kosmyków. Po wysuszeniu cienkich włosów warto skorzystać ze specjalnego pudru, który zwiększy ich objętość i poprawi wygląd fryzury.
Szampony i odżywki
Wybór odpowiednich kosmetyków jest bardzo ważny. Posiadacze cienkich kosmyków powinni stosować produkty, które zapobiegają wypadaniu włosów i zwiększą ich objętość. Lepiej unikać zbyt ciężkich odżywek do spłukiwania, ponieważ będą zbyt przytłaczające i mogą zaszkodzić.
A może domowe sposoby?
Dobrym pomysłem jest próbowanie domowych metod pielęgnacyjnych. Stosowanie ziołowych ekstraktów w parze z masażem skóry głowy może bardzo poprawić kondycję cienkich włosów. Polecamy suszony kwiat lipy, napar z rumianku i różne naturalne olejki i oleje (np. popularny olej rycynowy).